"Super Nova" futbolisti jauno sezonu Olainē sāk ar uzvaru, Ķekavas "Auda" – ar rezultatīvu neizšķirtu

Sestdien aizvadītas piecas Latvijas “komanda.lv” futbola pirmās līgas pirmās kārtas spēles. Ar dramatisku uzvaru pašā izskaņā jauno sezonu Olaines pilsētas stadionā iesāka sporta kluba “Super Nova” futbolisti, bet Ķekavas futbola klubs “Auda” nospēlēja neizšķirti ar Smiltenes komandu.

Pagājušā gada pirmās līgas vicečempioni “Super Nova” turnīru sāka ar pirmās līgas jaunpienācējiem, iepriekšējās sezonas Latvijas otrās līgas uzvarētājiem “FC New Project”. Rezultāts palika neatklāts līdz pat 87.minūtei, kad vienīgos un uzvaru nesošos vārtus “Super Nova” labā guva Marko Regža – 1:0.

Ķekavas futbola klubs “Auda”, kas pagājušā gadā ierindojās piektajā vietā, jauno sezonu bijušā Latvijas izlases spēlētāja Andreja Rubina vadībā sāka ar izbraukuma spēli pret futbola klubu “Smiltene”. Līdz pirmajam vārtu guvumam 350 skatītājiem Tepera stadionā nācās gaidīt vairāk nekā stundu – 62.minūtē rezultātu “Audai” atklāja Jānis Rotbergs, bet jau trīs minūtes vēlāk mājinieki panāca neizšķirtu.

Desmit minūtes vēlāk viesi vēlreiz izvirzījās vadībā pēc Mareka Matīsa Labanovska precīzā sitiena, taču atkal smilteniešiem bija nepieciešamas pāris minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu ar precīzu 11 metru soda sitienu – kaujiniecisks neizšķirts 2:2.

Otrās kārtas spēles abi Pierīgas klubi nākamās nedēļas nogalē aizvadīs savās mājās – sestdien “Super Nova” Olainē uzņems Rēzeknes futbola akadēmijas komandu, bet svētdien Ķekavā pie “Audas” viesosies Grobiņas sporta centra futbolisti. Kā pirms sezonas pavēstīja FK “Auda” prezidents Juris Gorkšs, jūnijā klubs plāno pārcelties uz Baldones jauno un mājīgo stadionu, jo grib pabeigt Ķekavas laukumā iesāktos rekonstrukcijas darbus.

Šāda pirmās līgas čempionātā piedalās desmit klubi, kas aizvadīs triju apļu turnīru. Uzvarētāji izcīnīs tiesības piedalīties 2020.gada virslīgas čempionātā, bet komanda, kas ieņems otro vietu, divās pārspēlēs par tiesībām spēlēt virslīgā tiksies ar virslīgas komandu, kas 2019. gada čempionātu noslēgs pēdējā vietā. Turnīra noslēdzošie mači paredzēt 10. novembrī.

Maija sākumā sāksies Latvijas futbola otrās līgas reģionālie turnīri. Plānots, ka spēles norisināsies arī Salaspilī, Olainē, Ķekavā un Upesciemā.