Ķekavas basketbolisti sper soli pretī LBL2 finālam

Foto - BK "Turība" Foto - BK "Turība"

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas pusfināla sēriju ar uzvaru pār BK “Jelgava”/LLU vienību otrdien sākuši pašreizējie LBL2 čempionu titula īpašnieki basketbola kluba “Ķekava” spēlētāji. Atbildes spēle sērijā līdz divām uzvarām paredzēta 12.aprīlī Ķekavā.

Pirmo grozu spēlē guva laukuma saimnieki jelgavnieki, taču tā arī palika vienīgā reize, kad viņi izvirzījās vadībā. Jau pirmajā ceturtdaļā Ķekavas basketbolisti panāca 9:2 savā labā, otrajā divīzijā 28:14, taču pirmā puslaika pēdējās piecās minūtēs mājinieki gandrīz visu deficītu atspēlēja (30:27).

Ar nelieliem vienas vai otras komandas izrāvieniem spēle turpinājās pēc pārtraukuma. Pašā sākumā BK “Ķekava” atkaroja desmit punktu pārsvaru (37:27), bet vēl trešajā ceturtdaļā bija vairs tikai 46:45. Ceturtās ceturtdaļas vidū 12 punktu starpību jelgavnieki sadeldēja līdz četriem (65:61), līdz beidzot sekoja izšķirošais 9:0 ķekaviešu spurts, pēc kura Jelgavas basketbolisti vairs neatguvās – 76:63.

Uzvarētāju labā Edgars Štelmahers guva 24 punktus, Roberts Pāže 19, Artūrs Strēlnieks guva 15 punktus un izcīnīja 23 atlēkušās bumbas, bet Niks Saknītis iemeta 12 punktus.

Jāatgādina, ka LBL2 pamatturnīru BK “Ķekava” beidza sestajā, bet BK “Jelgava”/LLU otrajā vietā. Regulārajā sezonā savstarpējās spēlēs katra komanda guva pa vienai uzvarai, turklāt laukuma saimnieki – tāpat kā pusfināla pirmajā mačā – abos mačos piedzīvoja zaudējumus.