Menu
 

Ādažu skolēni triumfē Latvijas skolu orientēšanās kausa izcīņā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Jānis Līgats Foto – Jānis Līgats

Mežaparkā ceturto reizi aizvadīts Latvijas skolu orientēšanās kauss, kas šogad pulcēja teju 800 skolēnus no 92 Latvijas skolām. Uzvaru skolu vērtējumā šogad pirmo reizi izcīnīja Ādažu vidusskolas komanda, bet otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi Mežciema pamatskola un Jelgavas 4. vidusskola.

Kvalifikācijas skrējienos startēja visi sacensībām pieteiktie skolēni, taču pusfināliem kvalificējās tikai 12 labākie katrā vecuma grupā, informēja rīkotāji. Pusfinālā dalībnieki startēja ar kopējo startu, un seši ātrākie finišētāji katrā grupā iekļuva finālsacensībās. Pusfināla distancēs tika pielietota izkliede, kad dalībniekiem punktos jāatzīmējas dažādā secībā, savukārt finālā distances klasiskās distances vidū daži punkti bija jāatrod mākslīgi izveidotā orientēšanās labirintā.

Individuāli ādažnieki lielākos panākumus guva V4 vecuma grupā, kur otro vietu puišiem ieguva Rūdolfs Graudiņš, bet trešo vietu meitenēm – Grieta Grantskalna.

Godalgotās vietas individuālajās sacensībās izcīnīja vēl vairāku Pierīgas skolu pārstāvji. Vecākajā V1 grupā dubultuzvara Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniecēm Kristīnei Brunerei un Magdai Ciglei, V3 grupā otrā bija Līva Elīza Andersone no Ikšķiles vidusskolas, bet jaunākajā V5 grupā otro vietu ieņēma Krista Grantskalna no Carnikavas pamatskolas.

Sacensības rīkoja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Latvijas Sporta federāciju padomi un sponsoriem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.