"FK Ķekava" florbolistēm Latvijas čempionāta sudrabs, "Ulbroka" noliek čempionu pilnvaras Apriņķis.lv

Foto - "FK Ķekava" un Latvijas Florbola savienība Foto - "FK Ķekava" un Latvijas Florbola savienība

Trešo reizi kluba vēsturē Latvijas florbola čempionāta sudraba medaļas izcīnījušas “FK Ķekava” florbolistes. Sestdien “Arēnā Rīga” notikušajā virslīgas superfinālā ķekavietes pagarinājumā piekāpās nu jau divpadsmitkārtējai Latvijas čempionvienībai Kocēnu “Rubenei”. Čempionu titulu nosargāt neizdevās “Betsafe Oxdog Ulbroka” florbolistiem, kuri vīru virslīgas čempionāta superfinālā piekāpās “Lielvārde/FatPipe” komandai.

Ulbrokas komanda sestajā minūtē nonāca zaudētājos un rezultātu izlīdzināt spēja tikai otrā perioda sākumā, kad precīzs bija kluba rezultatīvākais spēlētājs Rolands Kovaļevskis. Trešdaļas vidū Lauris Zaicevs jau izvirzīja vadībā pēdējo divu gadu čempionus, bet trešās trešdaļas sākumā Kārlis Jānis Petrovskis panāca arī 3:1.

Tomēr cīņas pēdējās desmit minūtēs pārāki izrādījās Lielvārdes florbolisti, kuri piecu minūšu laikā trīs reizes iemeta bumbiņu “Ulbrokas” vārtos – 3:5. Pretiniekiem vēl bija atlikušas četrarpus minūtes, lai atspēlētos, taču arī vārtsarga nomainīšana pret sesto laukuma spēlētāju nedeva vēlamo rezultātu. Vispirms bumbiņa ielidoja tukšos vārtos, bet 27 sekundes līdz beigām Lauris Zaicevs panāca galīgo rezultātu – 4:6.

Dienas pirmajā pusē notikušā dāmu fināla pirmajā trešdaļā milzīgs teritoriāls pārsvars bija “Rubenei”, taču blīvo ķekaviešu aizsardzību viņam izdevās pārvarēt tikai devītajā minūtē. Zaudējušas vārtus, arī “FK Ķekava” spēlētājas sāka organizēt uzbrukumus, četras minūtes vēlāk 15 gadus vecā Aurēlija Zariņa guva atbildes vārtus, bet pusotru minūti līdz pirmajam pārtraukumam viņa jau izvirzīja vadībā ķekavietes – 2:1.

Otrās trešdaļas pašā sākumā “FK Ķekava” ieguva divu vārtu pārsvaru pēc Klintas Mārtiņjēkabas precīza metiena, bet brīdi vēlāk “Rubene” starpību samazināja līdz minimumam. Trešā perioda sākumā čempiones trešo reizi pārspēja lielisku spēli aizvadījušo Ķekavas komandas vārtsardzi Kristīni Kirilovu, un līdz pamatlaika beigām rezultāts vairs nemainījās – 3:3.

Aizraujošā cīņā aizritējušajā pagarinājumā ķekavietes nerealizēja vismaz divas lieliskas iespējas gūt uzvaras vārtus, savukārt Kocēnu florbolistes vienu no savām iespējām pretuzbrukumā izmantoja un sesto gadu pēc kārtas izcīnīja čempioņu titulu – 4:3. “FK Ķekava” virslīgas finālā spēlēja pēc triju gadu pārtraukuma, pērn viņas bija palikušas ceturtajā vietā.

“Ķekavas Bulldogs” florbolistes sezonas garumā krietni iepalika no trim vadošajām komandām un nespēja sagādāt pārsteigumu arī piektdien vakarā notikušajā spēlē par bronzas medaļām. Ķekavas pamatskolas sporta kompleksā notikušajā mačā viņas bez ierunām ar 3:12 kapitulēja pagājušā gada Latvijas vicečempionēm “NND Rīga” florbolistēm un palika ceturtajā vietā. Vārtus mājiniecēm guva Anna Mūrniece, Līga Vancāne un Kristiāna