Salaspils handbolistes zaudē finālā, taču kļūst par Latvijas vicečempionēm

Foto - Sandra Škutāne, handball.lv Foto - Sandra Škutāne, handball.lv

Salaspils sporta skolas komandas spēlētājas kļuvušas par Latvijas dāmu handbola čempionāta sudraba medaļu laureātēm. Otrdien salaspilietes finālsērijā otrreiz piekāpās Jēkabpils sporta skolas handbolistēm, kuras čempioņu tronī nomainījušas Stopiņu novada handbola komandu.

Fināla pirmajā spēlē Jēkabpilī laukuma saimnieces svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru 34:22 un vēlējās sēriju līdz divām uzvarām pabeigt jau otrajā mačā Salaspilī. Laukuma saimnieces guva pirmos divus vārtus spēlē, taču pēc nospēlētām 10 minūtēm jau nonāca iedzinējās 3:6. Pateicoties lieliskajai Salaspils komandas uzbrukuma līderes Renātes Salmanes rezultativitātei (10 precīzi metieni pirmajā puslaikā), mājinieces tomēr ātri izlīdzināja spēles gaitu, bet pēdējās piecās minūtēs arī atguva vadību – pēc pirmā puslaika 16:15.

Otrā puslaika sākums salaspilietēm neko ļaunu nevēstīja (19:18), taču tad 13 minūšu laikā viņas spēja iemest tikai vienus vārtus, nerealizēja astoņus metienus pēc kārtas (arī vienu “pendeli”), un Jēkabpils handbolistes aizbēga tālu – 20:29. Pēdējās 12 minūtēs Salaspils komanda starpību vēl samazināja līdz sešiem goliem, taču kaut ko glābt jau bija par vēlu – 26:34 un sērijā 0:2.

Salaspils komandas labā Renāte Salmane guva 13 vārtus, Anastasija Agarkova 4, Linda Borisanova 3, Agrita Bērtiņa 2, Ērika Sirsniņa, Nataļja Kozlova, Dace Potapova un Viktorija Žagare pa 1.

Jāatgādina, ka Jēkabpils un Salaspils sporta skolu komandas ieņēma pirmās divas vietas arī Latvijas čempionāta pamatturnīrā. Četrās regulārās sezonas savstarpējās spēlēs jēkabpilietes bija guvušas trīs uzvaras un vēl vienu arī piektajā spēlē finālā.

Pēdējos piecos gados Salaspils dāmu handbola komandas lielākais panākums bija ceturtā vieta 2017.gadā, pērn, kad uzvarēja Stopiņu NHK handbolistes, kuras šosezon turnīrā vairs nepiedalās, salaspilietes ierindojās piektajā vietā.