Menu
 

Foto: Iznākusi grāmata "Dukuri. Ledus karaļi dzīvē" Apriņķis.lv

  • Autors:  Apriņķis.lv
No kreisās – Dainis Dukurs, Ingmārs Jurisons, Tomass Dukurs, Martins Dukurs. Foto - Una Griškeviča No kreisās – Dainis Dukurs, Ingmārs Jurisons, Tomass Dukurs, Martins Dukurs. Foto - Una Griškeviča

8.maija pusdienlaikā Gaismas pils zālē “Kore” tika atvērta grāmata “Dukuri. Ledus karaļi dzīvē” (izdevniecība “Latvijas Mediji”). Stāsta par siguldiešu Dukuru ģimenes piedzīvojumiem, kas noris vienlaikus ar spilgtākajiem notikumiem Latvijas vēstures lapaspusēs, autors ir “Sporta Avīzes” galvenais redaktors Ingmārs Jurisons.

Grāmata vēsta par krietnu latviešu ģimeni un vienlaikus – jauna sporta veida (skeletona) ienākšanu Latvijā. “Sporta veida, par kuru varbūt kāds pasmīnēs, bet kas pēdējo desmit gadu laikā mums nesis tik daudz saviļņojuma un starptautiski skanīgu titulu kā neviens cits. Taču stāsts nav tikai par sportu, jo Dukuri ir ne tikai sportisti, bet arī ģimene. Stipra un tāda, kurai gribētos līdzināties. Ledus karaļi dzīvē izrādās daudzpusīgi un avantūristiski, un viņu ceļš līdz skeletonam nav bijis viegls ‒ kā kāpiens kalnā,” pauda grāmatas autors.

“Ar kalnu Dukuriem ir īpašas attiecības – viņi ir daļa arī no Latvijas un Siguldas vēstures, kur Gaujas senlejā ir tapusi Siguldas bobsleja trase, kas kaldinājusi vairākus čempionus. Un tas vienmēr ir trases vai ambīciju kalns, kas mūsu ledus karaļiem dāvājis medaļas un panākumus arī citās valstīs.”

Kā atzina I. Jurisons, šopavasar apritēja desmit gadu, kopš sākām iepazīt Dukurus tik varenus, cik viņi spēj būt. “Desmit gadu kopš pagrieziena punkta, kad pavisam parasts tapetes atgriezums Siguldas trases direktora kabinetā pārtapa par izcilības memorandu, kas kopš tā brīža desmitiem reižu visdažādākajos pasaules nostūros licis skanēt Latvijas himnai un atnesis mūsu valstij 24 medaļas augstākā ranga Eiropas, pasaules un olimpiskajos startos. Tas ir ilgs periods, un visu šo laiku Martins un Tomass bijuši tur, pašā augšā.

Dukuru ēra – kurš gan iebildīs! Jā, ar puniem, neveiksmēm un sāpīgiem fiasko, taču kopaina neļaus samelot – pasaules skeletonā tā ir bijusi Dukuru ēra. Un tā vēl nav beigusies. Martins vēl nav gatavs ļaut tai beigties. Un, ļoti iespējams, šobrīd raksta šī stāsta spožāko nodaļu. Taču tā būs jau cita grāmata.”

Grāmatā ir arī plašs fotogrāfiju klāsts – no Dukuru bērnības līdz aktuālākajām uzvarām Pasaules kausā, kā arī ģimenes koks, kura saknes sniedzas līdz pat 18. gadsimtam.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.