Menu
 

Latvijas pāri Salaspilī iekļūst labāko desmitniekā Eiropas čempionātā standartdejās

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Pirmo reizi Latvijā notikušo Eiropas čempionātu standartdejās (ST), ko Salaspilī rīkoja Škutāna deju skola, ar panākumiem aizvadījuši vadošie Latvijas pāri - abi otro gadu pēc kārtas iekļuva pusfinālā un arī labāko desmitniekā.

Rīdzinieki Edgars Līnis ar Elīzu Ancāni sasniedza savu labāko rezultātu un 62 pāru konkurencē ieguva septīto vietu, bet Vadims Šurins un Anastasija Meškova atkārtoja pērn ieņemto devīto vietu, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis. Pirmo reizi par Eiropas čempioniem kļuva Evalds Sodeika un Ieva Žukauskaite.

Salaspils sporta namā sestdien norisinājās šī gada lielākais notikums sporta dejās Latvijā un viens no pieciem nozīmīgākajiem čempionātiem Pasaules Sporta deju federācijas (WDSF) gada plānā, jo pirmo reizi pie mums tika organizēts Eiropas čempionāts standartdejās (ST) pieaugušo grupā, kurā piedalījās 62 pāri no 35 valstīm. Latvijā līdz šim ir notikuši divi pasaules čempionāti pieaugušo grupā 10 deju programmā 1999. un 2014.gadā, kā ari ļoti daudzi pasaules un Eiropas čempionāti jauniešiem un junioriem, bet individuālajās programmās pieaugušo grupā ne pasaules, ne Eiropas čempionāti Latvijā līdz šim nav norisinājušies.

Pagājušā gadā Eiropas čempionātā Kopenhāgenā pirmo reizi vēsturē pusfinālā dejoja divi Latvijas pāri – Vadims Šurins un Anastasija Meškova (SDK “Mario”) ieguva devīto vietu, bet Edgars Līnis ar Elīzu Ancāni (SDK “Dzintars”) desmito vietu.

Latvijas pāri attaisnoja uz sevi liktās cerības un diezgan pārliecinoši iekļuva pusfināla divpadsmitniekā. Gan pēc dejojuma, gan arī tiesnešu vērtējuma pirmie seši pāri bija stabili priekšā pārējiem, bet mūsējiem izdevās apsteigt savus spēcīgos konkurentus un ierindoties ļoti tuvu finālam. E. Līnis ar E.Ancāni Eiropas čempionāta pusfinālā iekļuva trešo reizi un uzrādīja labāko rezultātu – septītā vieta. Tikmēr V.Šurins un A.Meškovai kontinenta čempionāta pusfinālā dejoja jau piekto reizi, bet otro zem Latvijas karoga, otro gadu pēc kārtas ierindojoties devītajā vietā.

Pēc pēdējo gadu līderu Dmitrija Žarkova un Olgas Kuļikovas (Krievija) pāriešanas profesionāļu rindās uzvaru kontinenta čempionātā pirmo reizi karjerā svinēja iepriekšējo trīs gadu vicečempioni Evaldas Sodeika un Ieva Žukauskaite. Frančesko Galupo un Debora Pačīnī no Itālijas ar iegūto otro vietu sasniedza savu labāko rezultātu, bet pirmo godalgoto vietu pieaugušo grupā karjerā izcīnīja Jevgēņijs Mošēņins un Dana Spicina (Krievija), kuriem bronzas medaļa.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.