Pierīgas vieglatlētiem solīda medaļu raža Latvijas jaunatnes čempionātā

Foto - Guntis Bērziņš Foto - Guntis Bērziņš

Līgo svētku priekšvakarā Jēkabpilī noslēdzās Latvijas čempionāts vieglatlētikā junioriem (U20) un jauniešiem (U18). Sacensībās izcīnītās medaļas aizceļoja arī uz Pierīgas novadiem – Salaspili, Ādažiem, Siguldu un Ķekavu.

Par divkārtējo Latvijas čempionu U20 grupā kļuva sporta kluba “Tērauds” pārstāvis ādažnieks Kristiāns Upenieks. Viņš pārliecinoši uzvarēja gan 3000 metru (9:19,05), gan 5000 metru (15:19,93) skrējienos, turklāt pirmajā distancē tuvāko sekotāju apsteidza par 10 sekundēm, bet otrajā – par vairāk nekā pusminūti. Bez medaļas nepalika arī Kristiāna māsa Anete, kura izcīnīja bronzu 3000 metru skrējienā jaunietēm (11:56,09).

Divas medaļas junioru konkurencē Jēkabpilī nopelnīja arī Salaspils sporta skolas audzēknis Sandis Dzenītis. Viņš izcīnīja čempiona titulu trīssoļlēkšanā (14,90), kā arī palīdzēja savai komandai iegūt bronzu 100+200+300+400 metru stafetē, kur viņa partneri bija Ēriks Puzankovs, Rinalds Valts Zariņš un Aksels Blanks (2:03,12). Vēl Sandis bija ceturtais tāllēkšanā (6,46).

Arī A.Blankam šī bija otrā godalga čempionātā – viņš ierindojās trešajā vietā 800 metru skrējienā (1:56,20) un arī palika uzreiz aiz labāko trijnieka 400 metros (50,94). Savukārt R.V.Zariņš bija spiests samierināties ar bronzu stafetē un divām individuālajām ceturtajām vietā abās sprinta distancēs (100 m – 11,30, 200 m – 23,01).

Savu meistarību Latvijas mēroga jaunatnes sacensībās kārtējo reizi apliecināja Salaspils sporta skolas vesera metēji. Makars Korotkovs uzvarēja U18 grupā, tuvāko konkurentu pārspējot par 25 metriem (70,18), bet U20 grupā juniorēm zelta medaļu izcīnīja Kristiāna Poļakova (42,89). Vēl vienu godalgu Salaspils jaunajiem metējiem nopelnīja Signe Vilhovika, kura bija otrā šķēpa mešanā juniorēm (44,64).

Par divkārtējo Latvijas čempionāta laureāti U18 vecuma grupā kļuva Ķekavas novada sporta skolas audzēkne Emmija Ivule. 100 metru barjerskrējienā viņa izcīnīja sudrabu (14,49), bet 400 metru barjerskrējienā bronzu (1:04,86). Savukārt Magda Cigle no Siguldas sporta skolas U20 grupā bija otrā 3000 metru kavēkļus skrējienā (12:17,50) un ceturtā 1500 metru gludajā distancē (5:12,30).

Ceturtajās vietās palika vēl vairāki Pierīgas novadu pārstāvji – Elza Lešinska no Siguldas (U18) gan tāllēkšanā (5,20), gan trīssoļlēkšanā (11,09), Samanta Čunčule no Olaines vieglatlētikas kluba (U20) diska mešanā (29,75; viņai arī piektā vieta lodes grūšanā), kā arī Zane Freimane no Salaspils sporta skolas (U18) diska mešanā (30,33).

Nākamās sacensības jaunajiem vieglatlētiem būs Latvijas U14 čempionāts 3.jūlijā Piltenē, Latvijas Jaunatnes Olimpiāde 4.-7.jūlijā Jelgavā un Baltijas U16 un U20 komandu čempionāts Igaunijā.