Menu
 

LOK rosina prioritāros sporta veidus noteikt pēc sasniegumiem divu olimpisko ciklu laikā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) rosina valsts prioritāros sporta veidus noteikt pēc sasniegumiem divu Olimpisko ciklu laikā. LOK Sporta komisijas sēdē ceturtdien tika izskatīti sagatavotie priekšlikumi par prioritārajiem sporta virzieniem un prioritārajiem sporta veidiem, kā arī iespējamo valsts pasūtījumu.

LOK Sporta komisijas sēdē piedalījās vairāk nekā 30 olimpisko sporta veidu federāciju un vairāku neolimpisko, tehnisko sporta veidu federāciju pārstāvji, Saeimas Sporta apakškomisijas vadītājs Sandis Riekstiņš (JKP) un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

LOK Sporta komisija vienojās apstiprināt un izskatīšanai izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) vadītajai darba grupai nosūtīt priekšlikumus noteikt divus prioritāros sporta politikas virzienus, līdzšinējo četru vietā - "Masu sports" (Tautas sports, sports visiem un jaunatnes sports)” un "Augstu sasniegumu sports".

"Masu sports" ("Grassroots sport") virziens ietvertu organizētas vai neorganizētas brīvprātīgas fiziskas aktivitātes, kas neprofesionālā (amatieriskā) līmenī regulāri tiek praktizētas veselības, izglītošanas vai sociāliem mērķiem visu vecuma un sociālo grupu pārstāvjiem, sākot no pirmsskolas un līdz pensijas vecumam, kā arī pielāgoto sportu.

Savukārt "Augstu sasniegumu sporta" virziens paredzētu atbalstu treniņu darbam, tehnisko, finansiālo, medicīnisko nodrošinājumu valsts izlašu sportistiem un sporta spēļu komandām kvalifikācijas turnīros, Eiropas, pasaules čempionātos, olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs.

Prioritāro sporta veidu noteikšana olimpiskajām sporta veidu federācijām paredzētu ziemas un vasaras sadalījumu grupās, ņemot vērā sasniegumus iepriekšējo divu olimpisko ciklu laikā, izveidojot "A+/A" un "B+/B" sadalījumu. "A grupā" tiktu iekļauti sporta veidi ar izcīnītām olimpiskām godalgām un sportistu iepriekšēju līdzdalību olimpiskajās spēlēs, kā arī sporta spēļu komandas, savukārt "B grupā" iekļautos sporta veidi, kuri ir iekļauti olimpisko spēļu programmā, taču līdz šim pārstāvētā sporta veida sportisti nav piedalījušies olimpiskajās spēlēs vai arī nav bijis iespējas piedalīties olimpiskajās spēlēs.

Vienlaikus LOK Sporta komisija atbalstīja priekšlikumu IZM un LOK noteikt valsts pasūtījumu sporta veidu federāciju sagatavotajām sporta veidu programmām no četru līdz astoņu gadu periodam atkarībā no sporta veidu specifikas.

"A grupas" federācijām, saskaņā ar federāciju iesniegto programmu, varētu tikt noteikts atbalsts ar mērķi cīnīties par olimpiskām godalgām, uzrādīt augstvērtīgu rezultātu olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos, bet sporta spēļu komandām kvalificēties dalībai olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos.

Savukārt "B grupas" sporta veidu federācijām kā prioritāte tiktu noteikta sportistu un komandu sporta spēļu sagatavošana sekmīgai kvalifikāciju sacensību pārvarēšanai, kā arī dalībai Eiropas, pasaules čempionātu finālturnīros un olimpiskajās spēlēs.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.