Menu
 

"Getliņi EKO" apgrozījums pērn pieauga par 9,2%

  • Autors:  LETA
Foto - Arnis Švānfelds Foto - Arnis Švānfelds

Atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotāja SIA "Getliņi EKO" apgrozījums pagājušajā gadā bija 18,833 miljoni eiro, kas ir par 9,2% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka 2,7 reizes un bija 379 371 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskata vadības ziņojumā sacīts, ka pērn "Getliņu EKO" ieņēmumi no atkritumu deponēšanas pieauga par 11%, kas saistīts ar pērn atkritumu deponēšanas tarifā iekļauto dabas resursu nodokli, kā arī ieviesto atkritumu pieaugumu poligonā. Pērn poligonā pieņemti apmēram 303 000 tonnu sadzīves un 29 000 tonnu ražošanas atkritumu.

Kompānijas vadība arī atzīme, ka pērn "Getliņi EKO" investēja ikdienas atkritumu deponēšanas procesa nodrošināšanā, uzstādīja gāzes ieguves automātikas vadības sistēmu, izveidoja automatizētu atkritumu klasificēšanas sistēmu, sāka infrastruktūras attīstības projektu, kā arī remontēja atsevišķas tehnoloģiskās iekārtas un veica kapitālos remontus.

Tāpat, pēc kompānijas vadības vēstītā, "Getliņi EKO" pērn turpināja biogāzes ieguvi, iegūstot apmēram 13,9 miljonus normālkubikmetru un apmēram 30,9 gigavatstundas elektrības, kuras lielāko daļu realizēja AS "Enerģijas publiskais tirgotājs". Ieņēmumi no elektroenerģijas ražošanas pērn saglabājās iepriekšējā gada līmenī.

Pērn "Getliņi EKO" turpināja darboties arī siltumnīcu komplekss, nodrošinot energoblokā saražotā siltuma izmantošanu un dārzeņu ražošanu. Ieņēmumi no dārzeņu realizācijas pieauga par 9%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Pieaugumu nodrošināja gurķu realizācijas cenas pieaugums.

Kompānijas vadība atzīmēja, ka arī nākamajā gadā "Getliņi EKO" plāno attīstību, taču negatīvu ietekmi uz kompānijas finanšu rezultātiem varētu atstāt neparedzētas izmaiņas normatīvos, piemēram, izmaiņas elektroenerģijas ražošanas atbalsta regulējumā, kā arī pieaugošās vides prasības un citi Eiropas Savienības normatīvi.

LETA jau ziņoja, ka šogad "Getliņi EKO" ir noslēdzis 686,3 miljonu eiro vērtā Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības procedūru un par konkursa uzvarētāju atzinis "CREB Rīga", kuru nodibinājuši divi sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniedzēji SIA "Clean R" un SIA "Eco Baltia vide". "Getliņi EKO" galvenā funkcija šajā procesā būšot uzraudzība un kontrole.

2017.gadā "Getliņi EKO" apgrozījums bija 17,247 miljoni eiro, kas ir par 21,5% vairāk nekā 2016.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 73% un sasniedza 1,028 miljonus eiro.

"Getliņi EKO" nodarbojas ar Baltijas lielākā atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekošanu Stopiņu novadā un īsteno lielāko vides aizsardzības projektu Baltijas valstīs. Kompānija "Getliņi EKO" reģistrēta 1997.gadā. Uzņēmums pieder Rīgas domei (97,92%) un Stopiņu novada domei (2,08%).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.