Menu
 

Nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā norisināsies Latvijas novadu amatierteātru svētki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto – Reinis Oliņš Foto – Reinis Oliņš

5.un 6.septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies VI Latvijas novadu amatierteātru svētki, piedāvājot apmeklētājiem 22 izrādes brīvā dabā. Latviešu dramaturģijas klasika un mūsdienu autoru darbu iestudējumi būs skatāmi gan etnogrāfiskajās sētās, gan citās muzeja vietās, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai.

Latvijas Nacionālajā kultūras centrā informēja, ka svētkos piedalīsies amatierteātri no Aizkraukles, Auces novada, Bauskas novada, Durbes, Jaunpils novada, Kandavas novada, Kokneses novada, Liepājas, Lielvārdes pilsētas un novada, Limbažu novada, Ozolnieku novada, Pāvilostas, Sabiles, Saldus novada, Skrundas novada, Tukuma novada, Vecpiebalgas novada un Ventspils novada.

Papildu izrādēm 5. septembrī plkst. 15.00 Hernhūtiešu saiešanas namā būs iespēja tikties ar latviešu dramaturgiem Brindu Ceriņu, Aldi Pommeru, Ivetu Salgrāvi, Egīlu Šņori, Kristiānu Štrāli Dreiku un Inesi Tālmani. Autori sarunās un lasījumos iepazīstinās ar saviem literārajiem darbiem.

Līdz šim amatierteātru svētkos piedalījās tikai mazpilsētu un pagastu amatierteātru kolektīvi, bet no šī gada dalībnieku loks ir paplašinājies. Nemainīga palikusi svētku sūtība – popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju.

Izrāžu programma pieejama šeit. Pasākumu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, un tas norisināsies vienlaikus ar Mūsdienu amatniecības festivālu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.