Ķekavas “Auda” iekļūst Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā; mārupieši, olainieši un salaspilieši izstājas (papildināta)

Foto - Kristians Putniņš, FK "Auda" Foto - Kristians Putniņš, FK "Auda"

No četriem ar Pierīgas novadiem saistītajiem futbola klubiem tikai pašreizējiem trofejas īpašniekiem Ķekavas “Audas” futbolistiem nedēļas nogalē izdevās pārvarēt Latvijas kausa izcīņas astotdaļfināla barjeru, iekļūt ceturtdaļfinālā. Zaudējumus piedzīvoja Mārupes, Olaines un Salaspils komandas.

FK “Auda” viesos pret “BFC Daugavpils” vienību jau pašā sākumā izvirzījās vadībā pēc Maniumova Ačola sitiena. Daugavpilieši atspēlējās otrā puslaika vidū, un pamatlaika 90 minūtēs uzvarētāji palika nenoskaidroti. Toties papildlaikā laukumā dominēja viesi – pirmajās septiņās minūtērs brazīlietis Ramirešs un Oskars Rubenis guva divus vārtus, bet priekšpēdējā minūtē senegālietis Manē pielika punktus cīņai – 4:1.

Mārupes sporta centra futbolisti, kuri ir vieni no Latvijas otrās līgas līderiem, savās mājās Jaunmārupē uzņēma futbola klubu “Beitar”, kas savukārt ir viena no pirmās līgas vidusmēra komandām. Dažādām emocijām bagātā cīņā, kurā tika parādītas desmit dzeltenās kartītes, tās likteni izšķīra vienīgie viesu 53.minūtē gūtie vārti. Piecas minūtes vēlāk uz “Beitar” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču Gatis Štrauss savu iespēju neizmantoja – 0:1.

Divu virslīgas klubu duelī sporta kluba “Super Nova”/Salaspils komanda viesojās pie pašreizējiem Latvijas čempioniem “Valmiera FC” un piedzīvoja zaudējumu 0:2. Abus vārtus mājinieki guva pirmajā puslaikā.

Savukārt pirmajā līgā spēlējošā Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda savā laukumā uzņēma virslīgas klubu FK “Tukums 2000”/”Telms” un piedzīvoja zaudējumu 1:3. Viesi vadībā izvirzījās jau 5.minūtē, taču desmit minūtes vēlāk rupji kļūdījās tukumnieku vārtsargs, un Kārlis Rūja ar “pendeli” panāca izlīdzinājumu 1:1. Otrajā puslaikā Tukuma futbolisti atguva vadību un kompensācijas laikā iesita arī trešos vārtus.

Latvijas kausa ceturtdaļfinālā iekļuva arī “Riga FC”, RFS, FK "Liepāja" un futbola skola “Alberts”. Izloze paredzēta otrdien.

Vairāki klubi, kas no Latvijas kausa izcīņas jau bija izstājušies, nedēļas nogalē aizvadīja spēles zemākajās līgās. Sezonas desmitajā spēlē Latvijas otrajā līgā pie pirmā punkta beidzot tika FK “Ķekava/Auda” futbolisti, kuri izbraukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Liepājas klubu “Karosta”. Pirmajā puslaikā 15 minūtes iepriekš zaudētos vārtus atspēlēja Dāniels Āboliņš-Auzuleja. Rietumu grupas tabulā joprojām ir pēdējā astotajā vietā.

Latvijas trešās līgas Centra grupas turnīrā graujošu uzvaru 8:0 pār Babītes sporta kluba komandu svētdien svinēja AFA “Olaine” otrā komanda. Trīs vārtus iesita Marks Pačepko, divus – Bohdans Poļakovs, pa vieniem – Daniils Kašica, Jānis Vinogradovs un Ņikita Botošs.

Līdervienība JFK “Daugava”/Salaspils Futbola skola kārtējos trīs punktus nopelnīja ar uzvaru 3:1 Olainē pār futbola klubu “Union”. Trešajā minūtē salaspiliešus vadībā izvirzīja Genrihs Ivanovs, bet otrā puslaika sākumā Mārcis Skuja panāca izlīdzinājumu.  Pēdējās 20 minūtēs viesi tomēr salauza mājinieku pretestību ar Oļega Ivanova un Sanda Švāna goliem.

Tabulā pirmās trīs vietas ieņem “Daugava”/Salaspils FS (29 punkti), “Olaine-2” (24) un “Union” (21 p.). Devītajā pozīcijā ir Babītes SK (7 p.) un desmitajā “Upesciema Warriors” (6 p.).

Trešās līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupas spēlē FK “Ādaži” futbolisti savās mājās ar 1:2 piekāpās “Futbola Parks Academy”/LSPA komandai. Bumba ādažnieku vārtus abas reizes ielidoja otrajā puslaikā, bet goda vārtus Niklāvs Stradiņš guva jau spēles kompensācijas laikā. Ar vienu uzvaru un trim punktiem astoņās spēlēs “Ādaži” ir priekšpēdējā septītajā vietā, bet otrajā ir FK “Sigulda” (22 p.).

Divas neveiksmes Pierīgas komandas brīvdienās piedzīvojušas Sieviešu pirmās līgas mačos. FK “Sigulda” savā laukumā ar 1:2 piekāpās futbola klubam “Gulbene” (goda vārtus 86.minūtē guva Džeina Eglīte), bet FK “Olaine” otrā komanda mājas spēlē zaudēja turnīra līderēm Daugavpils Futbola skolas audzēknēm 0:3. Tabulā olainietes ir trešajā vietā (18 p.), bet siguldietes priekšpēdējā desmitajā vietā (1 p.).