Nedēļas nogales spēlēs uzvaras svin Ulbrokas handbolisti un Salaspils handbolistes

Foto - Salaspils sporta skola Foto - Salaspils sporta skola

Panākumus kārtējās Latvijas handbola čempionāta spēlēs brīvdienās izcīnīja Ulbrokas sporta kluba vīru komanda pirmās līgas turnīrā un Salaspils sporta skolas vienība dāmu virslīgā.

Ulbrokas handbolisti viesos Ludzā pret sporta kluba “Latgols” junioru komandu jau pirmajās desmit minūtēs panāca solīdu pārsvaru (8:2), bet otrā puslaika sākumā ar pieciem precīziem metieniem pēc kārtas palielināja to līdz 22:10. Puslaika vidū viesiem gan gadījās pamatīga “bedre” – septiņi zaudēti vārti pēc kārtas un vairs tikai 27:23. Taču viņiem izdevās mājinieku ofensīvu piebremzēt (31:24) un beigās sagādāt ludzāniešiem 15.zaudējumu pēc kārtas – 37:26.

Ritvars Bērziņš uzvarētāju labā guva 13 vārtus , Artis Grunde astoņus un Sandis Oto piecus.

Pirmās līgas turnīra tabulā pirmo vietu jau labu brīdi ir nodrošinājuši Ogres novada sporta centra/HK “Ogre” handbolisti (33 punkti). Toties saglabājas intriga cīņā par otro vietu – pa 18 punktiem ir Salaspils sporta skolai, Ulbrokas sporta klubam un “RPI-S” komandai. Abām Pierīgas komandām atlicis aizvadīt pa divām spēlēm, bet rīdziniekiem trīs, turklāt salaspiliešiem ir pozitīva savstarpējo spēļu bilance pret abiem konkurentiem (nākamo maču aizvadīs otrdien savās laukumā). Ulbrokas SK un “RPI-S” handbolisti tiksies savā starpā pēdējā kārtā.

Ne mazāk spraiga situācija cīņā par godalgotām vietām sezonas nogalē izveidojusies dāmu virslīgā. Svētdien svarīgus divus punktus nopelnīja Salaspils sporta skolas handbolistes, kuras savās mājās pārspēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studentes.

Ilgu laiku laukumā ritēja mazrezultatīva spēle, kurā neliels pārsvars bija laukuma saimniecēm. Lūzums mačā pienāca otrā puslaika vidū, kad, izmantojot divus pretinieču noraidījumus īsā brīdī, salaspilietes ātrajos uzbrukumos iemeta četrus vārtus, pēc tam vēl piecus un no 11:11 panāca 20:11. Beigās mājinieces kļuva nedaudz paviršākas un ļāva LSPA komandai starpību samazināt līdz 22:17.

Pa pieciem vārtiem Salaspils vienības labā iemeta Renāte Salmane, Dace Potapova un Frīda Binduka.

Uzvara salaspilietēm tabulā ļāva pakāpties uz otro vietu (14 p.) piecus punktus aiz līderēm Ludzas “Latgols” handbolistēm un priekšā “REIR”/Dobeles sporta skolai (14 p.) un Jēkabspils sporta skolai (13 p.). Šosezon viņām atlicis aizvadīt divas spēles, bet tuvākajām konkurentēm – pa trim.