Latvijas florbola virslīgas čempionu kauss atgriežas Ulbrokā Apriņķis.lv

Foto - Latvijas Florbola savienība Foto - Latvijas Florbola savienība

Pēc sešu gadu pārtraukuma Latvijas florbola virslīgas čempionu kauss atgriežas Ulbrokā. Sestdien vakarā “Arēnā Rīga” florbola skolas “Masters”/Ulbrokas komanda trenera Andra Pīlupa vadībā virslīgas finālspēlē uzvarēja Talsu novada sporta skolas/”Krauzers” florbolistus un izcīnīja zelta medaļas.

Fināla pirmās trešdaļas vidū pirmie vadībā izvirzījās Talsu florbolisti ar pieredzējušā Arta Raituma vārtu guvumu, taču neilgi pirms pārtraukuma Ulbrokas komanda atbildēja ar diviem precīziem metieniem nepilnu divu minūšu laikā. Vispirms pēc lieliskas Rolanda Kovaļevska piespēles bumbiņu teju tukšos vārtos raidīja Toms Bitmanis, bet nedaudz vēlāk vārtu augšējā stūrī trāpīja Krišjānis Krēmers – 2:1.

Arī otrajā trešdaļā pirmie vārtus guva talsenieki, panākot neizšķirtu, bet atkal perioda izskaņā nedaudz labāki bija Ulbrokas florbolisti, kuri, izmantojot retu pretinieku kļūdu aizsardzībā, atguva vienu vārtu pārsvaru – precīzi meta Kevins Šmits.

Lūzuma brīdis pienāca trešās trešdaļas otrās minūtes beigās, kad FS “Masters”/Ulbroka ieguva četru minūšu skaitlisko vairākumu, taču uz laiku zaudēja savu pamatvārtsargu Ivaru Dišereitu, kurš cieta, kad viņam uztriecās pretinieku spēlētājs (un par to nopelnīja sarkano kartīti). Ulbrokiešiem izdevās realizēt vairākumu (to izdarīja Edijs Šenbergs) un pirmo reizi palielināt pārsvaru līdz “plus divi”, bet trīs minūtes vēlāk Rūdolfs Vilmanis izmantoja teicamu Matīsa Kristiāna Morozova piespēli un panāca arī “plus trīs” – 5:2.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Talsu komanda cerībā atspēlēties vārtsargu nomainīja ar sesto laukuma spēlētāju, turklāt pretinieki vēl arī izpelnījās noraidījumu. Taču ulbrokieši ne tikai izturēja, nedodot talseniekiem gandrīz nevienu reālu vārtu gūšanas iespēju, bet trīs minūtes pirms beigām faktiski izšķīra cīņas likteni ar Kevina Šmita tālu metienu – 6:2.

Par labāko spēlētāju čempionu rindās finālā atzina bijušo Talsu komandas florbolistu Tomu Bitmani.

Pēdējo reizi Latvijas čempionu godā Ulbrokas florbola klubs bija 2018.gadā. Gadu vēlāk ulbrokieši ieguva sudraba medaļas, bet pērn kļuva par bronzas laureātiem.

Vēl sestdien florbola superfinālu dienā mačā par virslīgas bronzas medaļām Cēsu “Lekrings” ar 8:1 sagrāva florbola klubu “Valmiera”/”Betsafe”, Latvijas pirmās līgas čempionu titulu līdz ar uzvaru 6:4 pār kaimiņiem SK “Leģions”/Grobiņas sporta centra florbolistiem izcīnīja Liepājas “Kurši”, bet dāmu virslīgas finālā “NND/RJTC” florbolistes ar 7:4 pārspēja daudzkārtējo valsts čempionvienību Kocēnu “Rubeni”.