Salaspils basketbolisti izlaiž no rokām uzvaru NBL otrajā finālspēlē

Ilustrācija - basket.lv Ilustrācija - basket.lv

Cīņas gaitā bijuši vadībā gandrīz 34 minūtes, Salaspils sporta skolas basketbolisti tomēr piedzīvoja zaudējumu Nacionālās līgas finālsērijas otrajā spēlē savās mājās pret basketbola klubu “Jelgava”, kas nu panācis 2:0 pārsvaru. Trešā spēle sērijā līdz trim uzvarām paredzēta sestdien Jelgavā.

Salaspils basketbolisti sarūpējuši saviem līdzjutējiem otro finālu divu gadu laikā – pērn Reģionālās līgas izšķirošajās spēlēs viņi sacentās ar basketbola klubu “Sigulda/Modern house”, šogad cīnās par čempionu titulu rangu augstākā sabiedrībā pret Jelgavas komandu.

Finālā otro spēli salaspilieši sāka varen apņēmīgi – rezultatīvi pabeidza pirmos deviņus uzbrukumus un līdz pirmās ceturtdaļas vidum jau bija panākuši solīdu pārsvaru (14:2, 21:11). Tad pamazām iespēlējās arī Jelgavas basketbolisti un puslaika vidū samazināja starpību līdz sešiem punktiem (24:18). Otrajā ceturtdaļā mājinieki vēlreiz pārsvaru palielināja līdz 13 punktiem (38:25), taču arī šī posma otrajā pusē labāki bija viesi – atpūtā ejot, vairs tikai 43:41 Salaspils komandas labā.

Brīdi pēc pārtraukuma laukuma saimnieki arī pirmo reizi nonāca zaudētājos (43:46), taču ātri atguva vadību, ilgi saglabāja 2-5 punktu pārsvaru un sešas minūtes līdz pamatlaika beigām to palielināja līdz 76:67. Pēdējo reizi vadībā salaspilieši bija divas minūtes pirms beigām (79:78), taču galotne viņiem izvērtās pavisam neveiksmīga. Pusminūti pirms beigām no groza apakšas tika aizmests garām brīvs metiens (rezultāts tobrīd bija 81:82), pēdējā uzbrukumā pazaudēta bumba (81:84) un beigās zaudējums 81:86.

Salaspils sporta skolas komandas rindās rezultatīvākie bija Dāvis Klegeris (18 punktu), Kristiāns Pastors, Edgars Štelmahers (abiem pa 13), Reinis Otersons (11) un Jānis Pozņaks (10 p.).

Sestdien plkst.17.00 sāncenši trešo reizi tiksies Jelgavā. Ja salaspiliešiem izdosies uzvarēt, NBL finālsērijas ceturtā spēle plānota 24.aprīlī Salaspilī.