Menu
 

Padomi: Kā nepārmaksāt, pērkot īpašumu

Nekustamā īpašuma iegāde pieder pie dzīves nozīmīgākajiem finanšu lēmumiem, kas prasa rūpīgu iedziļināšanos, laiku un arī zināšanas. Lai atrastu sava maciņa biezumam un vēlmēm piemērotu mājokli, cilvēks nereti ir paguvis apskriet puspasauli, iztērēt mēnešus un pat gadus, lai atrastu sev vēlamo.

Lasīt vairāk...

Noslēgušies Līduma karjera labiekārtošanas darbi – izveidota jauna atpūtas vieta Olaines novadā

Ir noslēgušies Līduma karjera labiekārtošanas darbi, kuri tika veikti projekta “Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram” ietvaros, līdz ar to Pierīgā ir izveidota jauna atpūtas vieta aktīva dzīvesveida piekritējiem un ģimenēm ar bērniem. Līduma karjers atrodas Uzvaras Līdumā, Olaines novadā, netālu no Olaines pilsētas – starp Rīgu un Jelgavu.

Lasīt vairāk...

Sēnes. Cik daudz un kādas likt grozā?

Ne velti sēņošanu dēvē par latviešu nacionālo sporta veidu – tik daudz kaislību izraisa reti kura cita brīvā laika nodarbe. Kur ir labākās sēņu vietas? Vai grozā tikusi arī kāda milzu beka? Cik burciņas sagatavotas ziemai? Tomēr ne mazāk svarīgi ir arī jautājumi, kuras Latvijā sastopamās sēnes ir īpaši vērtīgas, kā tās pagatavot un cik daudz sēņu ēst ir veselīgi. 

Lasīt vairāk...

Ēdinātājs: Sāls un cukura daudzuma samazinājums skolēnu pārtikā ir apsveicama iniciatīva

Sāls un cukura daudzuma samazinājums skolēnu pārtikā ir apsveicama iniciatīva, aģentūrai LETA sacīja ēdināšanas pakalpojumu sniedzēja SIA "Baltic Restaurants Latvia" servisa direktors, valdes loceklis Guntis Bredovskis.

Komentējot Veselības ministrijas (VM) saskaņošanai iesniegtos grozījumus noteikumos uztura normām izglītības iestāžu izglītojamajiem, Bredovskis sacīja, ka arī pievienotā cukura daudzuma dzērieniem noteikšana ir pareizs lēmums. Šobrīd skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs ūdens ir pieejams uz galdiem, ūdens tvertnēm vai dzeramā ūdens padeves iekārtām. Bērni labprāt dzer ūdeni un bieži vien pusdienās netiek piedāvāts dzēriens, bet gan ūdens vai ūdens ar dažādām piedevām, kā citrusi, ogas, dabīgās sulas.

Vienlaikus Bredovskis aģentūrai LETA sacīja, ka pareizāks lēmums būtu noteikt pievienotā cukura daudzumu, ieskaitot arī cukuru, kurš pievienots pārtikas produktiem, ko izmanto ēdienu gatavošanā. Pretējā gadījumā var lietot cukura sīrupus, nektārus, lielu daudzumu saldumus, konditorejas produktu un citu saldinātus produktus un joprojām būs patērēts pārmērīgi daudz cukura. Tā pat būtu pareizāk noteikt nedēļas cukura limitu plānoto izmaiņu apjomā un dienas limitu atstāt nemainīgu kā līdz šim.

"Lielāko daļu nedēļas ēdienreizēs var būt ēdieni bez pievienotā cukura, bet ja gatavojam desertu, saldo sacepumu, kādu citu saldumu, tad lai tas būtu atbilstošs tam ko mēs esam pieraduši saukt par saldumiņu, tad plānotais dienas limits var būt nepietiekošs," norādīja Bredovskis, vienlaikus piebilstot, ka, nosakot nedēļas cukura apjomu, tiktu samazināts cukura patēriņš, bet netiktu ierobežota iespēja ēdienkartē iekļaut salduma desertus.

"Tādējādi veidotos loģiska un ikdienas disciplinējoša cukura izslēdzoša ēšanas tradīcija, kad ikdienā cukurs netiek praktiski izmantots un vienu reizi piecu dienu nedēļas ēdienkartē vai divas reizes septiņu dienu nedēļas ēdienkartē būtu pieejams salds gardums," sacīja Bredovskis.

Vienlaikus viņš sacīja, ka gaļas un zivs apjoma palielinājums skolēnu ēdienkartē būtu pārsteidzošs lēmums, jo no "Zaļā kursa" un resursu ietilpības, gaļas patēriņš būtu jāsamazina.

Līdz ar gaļas, zivju apjoma palielinājumu, būtu jādiskutē par subproduktu iekļaušanu, uzskata Bredovskis, norādot, ka vispareizāk būtu noteikt dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu apjomu nedēļai un nediskutēt par produktu apjomiem.

Noteikumi arī nākotnē tiks pārskatīti un "Baltic Restaurants Latvia" cer, ka VM iesaistīs nozares nevalstiskās organizācijas, kuru biedri ir ar attiecīgo pieredzi, un var dalīties ar savu speciālistu zināšanām, pieredzi un ierosinājumiem, kas padarītu noteikumus loģiskākus un labākus.

 

Jau ziņots, ka VM saskaņošanai iesniegtie grozījumi noteikumos uztura normām izglītības iestāžu izglītojamajiem paredz, ka tiktu noteikts pieļaujamais cukura daudzums skolēnu pusdienu ēdienkartē.

Saskaņošanai iesniegtie grozījumi paredz pārskatīt pārtikas produktu daudzumu nedēļas ēdienkartē atbilstoši aktuālākajiem veselīga uztura ieteikumiem pirmsskolās un skolās. Tāpat tie nosaka nepieciešamību veikt grozījumus atsevišķos noteikumu punktos atbilstoši pašvaldību un ēdinātāju pārstāvju priekšlikumos minētajam, lai vienkāršotu prasības un padarītu tās saprotamākas un vieglāk izpildāmas, kā arī atsevišķos gadījumos sniegtu iespēju samazināt papildu izdevumus ēdināšanas nodrošināšanai.

 
Lasīt vairāk...

Koka siltumnīcas – kāpēc izvēlēties koka karkasa siltumnīcu?

Vai esat apsvēruši iespēju iegādāties jaunu dārza siltumnīcu, lai vasarā savu ģimeni apgādātu ar svaigiem dārzeņiem no pašu mazdārziņa? Koka siltumnīcu uzstādīšana piemājas dārzos un mazdārziņos ir plaši izplatīta jau gadiem, taču pēdējā laikā ir kļuvusi arvien izplatītāka, cilvēkiem pastiprināti pievēršot uzmanību pārtikas, to skaitā dārzeņu un augļu, izcelsmei un kvalitātei.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.