Menu
 

Novembra sākumā Ikšķilē norisināsies Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Publicitātes foto Publicitātes foto

2. un 3. novembrī tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” apkārtnē otro gadu pēc kārtas notiks ļoti nozīmīgas sacensības kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos – “Latvian Open”, kas būs arī IFSS (International Federation of Sleddog Sports) Pasaules kausa posms un ko rīko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija ar Ikšķiles novada domes atbalstu. Šajās sacensībās visās četrās šī sporta veida kategorijās piedalīsies ap 130 sportistiem un vairāk nekā 200 suņu no 12 valstīm, ieskaitot ASV, informē organizatoru pārstāvis Ivars Bācis.

Jau par tradīciju ir kļuvusi pasaules kausa posma rīkošana šajā skatītāju uzmanību piesaistošajā sporta veidā, kur suņi velk velokamanas, skūterus, velobraucējus un skrējējus. Otro gadu pēc kārtas par pasaules kausa posma norises vietu ir izvēlēti Ikšķiles novada Zilie kalni, kur var izveidot kalnaināku un sarežģītāku trasi, kas patīk pasaules kausa posmu dalībniekiem.

Skatītāji varēs redzēt, kā kamanu suņu sporta bezsniega apstākļos dalībnieki sacentīsies četrās dažādās kategorijās – velokamanu (astoņu, sešu un četru suņu), skūteru (divu un viena suņa), baikdžoringa (suns tandēmā ar velobraucēju) un kanikrosa (suns kopā ar skrējēju) kategorijā. Vēl sīkāk pēc suņu šķirnēm tiks dalītas “Open” un “Nordic” klases. Sestdien dalībnieki veiks pirmo braucienu, bet svētdien paredzēts otrais brauciens, vēsta organizatoru pārstāvis.

Kā allaž lielāko interesi piesaista velokamanas, taču lielāka konkurence vienmēr sagaidāma parējās kategorijās. Uz šo brīdi ir reģistrējušies 115 dalībnieki no 12 valstīm. Bez trim Baltijas valstīm startēs arī dalībnieki no Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas, Somijas, Čehijas, Šveices, Polijas, Norvēģijas un ASV. Iepriekšējos gados Latvijas sportisti ne tikai Latvijas posmā, bet arī ārvalstīs ir sasnieguši augstus rezultātus, iekļūstot trijniekā, līdz ar to no dažiem mūsējie arī šoreiz tiks gaidītas godalgotas vietas. Lielākās cerības saistās ar garkalnieti Mārtiņu Kristonu, carnikaviešiem Artūru Jakobsonu un Kasparu Krievu, ādažnieku Alenu Zvilnu un rīdziniekiem Raimondu un Gintu Kleinbergiem.

Dalībnieku vidū varēs redzēt arī Eiropas čempioni četru suņu velokamanās (“Open” klase) Indru Daujotieni, Eiropas čempionu baikdžoringā veterānu klasē Petru Krupičku no Čehijas, Eiropas čempioni kanikrosā un viena suņa skūtera klasē čehieti Martinu Štepankova un Eiropas čempionāta 3. vietas ieguvēju astoņu suņu velokamanu klasē Vesu Pekku Lehtomaki no Somijas, atzīmē I. Bācis.

Sestdien plkst. 10.00 paredzēta atklāšana, bet sacensības sāksies plkst. 11.00. Savukārt svētdien sākums būs plkst. 9.00. Otrajā sacensību dienā, 3. novembrī, tiešraidi nodrošinās “Sportacentra televīzija”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.