Salaspils basketbolisti uzvar līderu cīņā, Sigulda apspēlē Ķekavu

Foto - facebook.com/salaspilsbasketbols Foto - facebook.com/salaspilsbasketbols

Pierīgas basketbola klubi piektdien vakarā aizvadīja kārtējās spēles Nacionālajā basketbola līgā. Divu Austrumu grupas tabulas līdervienību savstarpējā spēlē uzvaru izcīnīja Salaspils sporta skolas basketbolisti. Panākums arī basketbola klubam “Sigulda/Modern House”, kas savās mājās pārspēja BK “Ķekava” basketbolistus.

Salaspilieši pirmā apļa pēdējā mačā savās mājās uzņēma Rīgas Stradiņa universitātes/”VEF Rīga” komandu. Pirmās ceturtdaļas beigās iegūto apmēram desmit punktu pārsvaru laukuma saimnieki nosargāja līdz otrā puslaika vidum, kad rīdzinieki ar 8:0 spurtu to sadeldēja līdz diviem (64:62). Toties pēdējā ceturtdaļā līdz pēdējai minūtei Salaspils basketbolistiem atļāva gūt tikai četrus punktus un aizvadīja cīņu līdz uzvarai 84:69.

Salaspils sporta skolas komandas rindās Dāvis Klegeris izcēlās ar 26 punktiem, 8 rezultatīvām piespēlēm, 5 atlēkušajām bumbām un 3 pārķertām piespēlēm, Jānis Lasmanis – ar 12 punktiem un 13 bumbām zem groziem, Kristiāns Pastors pievienoja vēl 16 punktus. Grupas tabulas galvgalā Salaspils basketbolistiem ir otra labākā bilance (8-2) aiz “Gulbenes bukiem” (8-1), RSU komandai ir septiņas uzvaras un divi zaudējumi.

Basketbola klubu “Sigulda/Modern house” un “Ķekava” spēlē līdz otrās ceturtdaļas vidum cīņa ritēja līdzīgi, taču tad siguldieši veica 10:0 izrāvienu un trešajā ceturtdaļā sasniedza pat 21 punkta pārsvaru (78:57). Ķekavas komanda diezgan ātri pusi deficīta atspēlēja un pašās beigās pietuvojas pat līdz pieciem punktiem, taču izglābties no devītā zaudējuma pēc kārtas jau bija par vēlu – 95:90 BK “Sigulda/Modern house” labā.

Mājinieku piektajā uzvarā sezonas septiņās spēlēs labākais bija Toms Ķēdis, kura rēķinā 26 punkti, 10 piespēles un 8 atlēkušās bumbas. 22 punktus iemeta Rihards Strauts un 17 punktus Mārtiņš Vīņauds. BK “Ķekava” labā divas trešdaļas punktu divatā guva Eduards Avotiņš (37) un Alens Zubrickis (26).