Uzvara Ķekavas basketbolistiem, zaudējumi Salaspils handbolistiem un Carnikavas basketbolistiem

Vienas no pēdējām spēlēm pirms izslēgšanas turnīru sākuma otrdien aizvadījušas vairākas Pierīgas sporta spēļu komandas. Uzvaru Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā svinēja basketbola klubs “Ķekava”, bet Carnikavas basketbolistiem un Salaspils handbolistiem nācās piedzīvot nu jau kārtējos zaudējumus.

BK “Ķekava” mājas spēlē pret biznesa augstskolas “Turība” studentiem jau pirmajā ceturtdaļā panāca 12 punktu pārsvaru (21:9), taču otrajā ceturtdaļā viesi dažu minūšu laikā deficītu likvidēja un paši izvirzījās vadībā (31:32). Līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum cīņa turpinājās teju punkts punktā, bet tad ķekaviešiem izdevās gūt deviņus punktus pēc kārtas, kas izrādījās izšķirošais brīdis spēlē – 81:73.

Ķekavas kluba rindās ar 27 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām izcēlās Artūrs Strēlnieks, 24 punktus guva Roberts Pāže un 15 punktus Niks Saknītis. Ar 12 uzvarām 20 spēlēs LBL2 pirmās grupas turnīra tabulā viņi panākuši piektajā vietā esošo RSU komandu. Otrajā posmā Ķekavas basketbolistiem atlikušas divas spēles.

Arī LBL trešās divīzijas spēlē Carnikavā, kurā mājinieki uzņēma basketbola klubu “Krāslava”, galvenie notikumi risinājās otrajā puslaikā. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē viesi veica 15:2 izrāvienu un līdz tam līdzīgajā un mazrezultatīvajā cīņā aizritējušajā spēlē ieguva pirmo vērā ņemamo pārsvaru (41:52). Ceturtās ceturtdaļas vidū Carnikavas basketbolisti starpību sadeldēja līdz četriem punktiem, taču sekoja krāslaviešu atbilde 9:2, un mājiniekiem iespēju atspēlēties vairs nebija – 55:70.

Rolands Dovgjallo laukuma saimniekiem guva 11 punktus un Arnis Rozītis 10 punktus. BK “Carnikava” ir trīs uzvaras 15 spēlēs un, tā kā carnikaviešiem otrajā posmā vairs atlicis aizvadīt tikai vienu spēli, jau skaidrs, ka starpfinišu viņi sasniegs astotajā vietā un izslēgšanas turnīru sāks ar astotdaļfināla kārtu.

Latvijas handbola pirmās līgas turnīrā pēdējās cerības kvalificēties izslēgšanas turnīram otrdien zaudēja “Salaspils/Mērnieks ZM” handbolisti. Mačā pret “Dobele/Tērvete” vienību viņi visu pirmo puslaiku turējās 1-3 precīzu metienu attālumā. Pēc pārtraukuma viesi pārsvaru palielināja līdz sešiem vārtiem, bet pavisam katastrofāla salaspiliešiem sanāca otrā puslaika vidusdaļa, kad no 19:26 pretinieki panāca 20:37. Beigu rezultāts 22:39.

“Salaspils/Mērnieks ZM” labā Artūrs Ozerskis iemeta 6 golus, Kaspars Luksis 5 un Nils Remess 4. Ar četriem punktiem 13 spēlēs kārtu pirms sezonas beigām salaspilieši ieņem pēdējo astoto vietu. Ceturtie ir Ulbrokas sporta kluba handbolisti.