Menu
 

Objekti filtrēti pēc datums: Sestdiena, 09 Oktobris 2021

19.X Filma "Kapteinis Nulle" Spuņciema "Vietvalžos"

  • Publicēts Kino

19.oktobrī plkst.19.00 Babītes Kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži" Spuņciemā demonstrēs režisora Leonīda Leimaņa filmu “Kapteinis Nulle” (1964). Pēc Egona Līva stāsta motīviem veidotais kinodarbs ir novitāte  – tā ir pirmā LPSR uzņemtā platekrāna filma (ekrāna attiecība 16:9 ierastā kvadrāta vietā). Turklāt pirmo reizi filmēšana notiek jūrā – daļa filmas darbības risinās uz kuģa, tam atrodoties siļķu zvejā Ziemeļjūrā. Kolorītās raksturlomās redzami tādi ievērojami latviešu aktieri kā Eduards Pāvuls, Kārlis Sebris, Ausma Kantāne un Artūrs Dimiters.

Lasīt vairāk...

19.X Izaicinošs pārbaudījums jauniešiem "PĀRdzīvo – PIEdzīvo" Mārupē

19.oktobrī plkst.12.00-18.00 Ziemassvētku kauju vietas Tīreļpurva apkārtnē biedrība “Pierīgas partnerība” kopā ar biedrību “Jaunolaines attīstībai” projekta “Kā Tev iet? Dabā iet!” ietvaros rīko Mārupes novadu jauniešu āra dzīves neformālās izglītības pasākumu “PĀRdzīvo – PIEdzīvo”. Jauniešus gaida pārgājiens pa Ziemassvētku kauju vietu, meistarklases, izaicinājumi un šķēršļi mežā, dabas elementu iepazīšana, izdzīvošana dabā, drosmes un izturības pārbaudījumi, tikšanās ar jūtūberi, interneta satura veidotāju Edgaru FRESH un sarunas pie ugunskura ar psihoterapeitu Emīlu Ūdri.

Lasīt vairāk...

17., 19.X Piedzīvojumu filma "Wild East. Kur vedīs ceļš" Baložos un Daugmalē

  • Publicēts Kino

17.oktobrī plkst.18.00 Baložu pilsētas kultūras namā un 19.oktobrī plkst.19.30 Daugmales pagasta kultūras centrā būs skatāms vesterns, piedzīvojumu filma “Wild East. Kur vedīs ceļš”. Eva ir aristokrāte, jauniete, kura uzaugusi baltvācu barona aizbildniecībā. Īsi pirms barona ieplānotajām Evas laulībām ar kādu savdabīgu Vīnes grāfu, Eva un viņas guvernante Magda nolemj pretoties barona iecerēm un īsteno bēgšanas plānu. Taču notiekošajā negaidīti iesaistās latviešu zemnieks Mikus, kuru nu tur aizdomās par jaunās dāmas nolaupīšanu. Barona rokaspuiši, valsts kriminālizmeklētājs, ungāru kovbojske un citi varoņi dodas ceļā, lai pazudušos jauniešus atrastu, jo Eva, kā izrādās, ir lielu bagātību mantiniece.

Lasīt vairāk...

17.X Nacionālās volejbola līgas spēles Sējā

  • Publicēts Sports

17.oktobrī Sējas sporta centrā paredzētas Nacionālās volejbola līgas pirmās spēles dāmu komandām. Plkst.12.00 pirmās laukumā dosies Latvijas Universitātes un VK “Gulbene” volejbolistes, plkst.14.00 – LU pret Mārupes sporta centru, plkst.16.00 Murjāņu sporta ģimnāzija pret VK “Gulbene” un plkst.18.00 Mārupes SC pret MSĢ.

Lasīt vairāk...

17.X Dejas diena bērniem Saulkrastos

17.oktobrī no plkst.11.00  Saulkrastu sporta centra mazajā zālē norisināsies Dejas diena bērniem pasniedzējas Maijsa Sukutes vadībā. Bērni vecumā līdz 10 gadiem plkst.11.00 varēs apgūt klasisko deju, bet 12.00 – laikmetīgo deju. Savukārt bērni vecumā grupā virs 10 gadiem plkst.13.00 apgūs klasisko deju, bet 14.00 – laikmetīgo džeza deju.

Lasīt vairāk...

Kaspars Rožkalns: Vai Latvijas pārtikas ražošanas nozare var būt mūsu Silīcija ieleja?

Latvijai pārtikas ražošanā ir senas un spēcīgas tradīcijas, un mūsu produkti pārsteidz ne vienu vien gardēdi visā pasaulē. Taču jauniem laikiem vajadzīgas jaunas idejas, un arī pārtikas nozarē ienāk dažādi inovatīvi risinājumi, kas pārsteidz pasauli. Varbūt vienradži* un sekmīgi jaunuzņēmumi jāmeklē ne tikai IT un tehnoloģiju industrijā, bet arī pārtikas ražošanā?

Lasīt vairāk...

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju mērķtiecīgi gatavojas jaunam Covid-19 izplatības vilnim

Kopumā 39% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju mērķtiecīgi gatavojas jaunam Covid-19 uzliesmojumam, tostarp veicot uzkrājumus, sekojot līdzi aktuālajai informācijai par Covid-19 situāciju un pastiprināti rūpējoties par fizisko un mentālo veselību, liecina "BENU Aptiekas Stresa termometra" dati, kas iegūti sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Gemius".

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.