Menu
 

Objekti filtrēti pēc datums: Pirmdiena, 20 Jūnijs 2022

3.VII Vokālā ansambļa "Knīpas un knauķi" koncertprogramma "Emociju pētnieki" Siguldā

3.jūlijā plkst.11.00 Siguldas pils kvartālā ciklā "Muzikālās brokastis" priecēs bērnu vokālais ansamblis “Knīpas un knauķi” ar koncertprogrammu “Emociju pētnieki”. Caur dziesmām, dejām, sarunām, spēlēm, līdzdarbošanos un radīšanu “Knīpas un knauķi” vēlas dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas, kas palīdzētu kļūt emocionāli izglītotākiem, mācīties labāk sarunāties, dzirdēt un saprast citam citu kā ģimenē, tā draugu un līdzcilvēku lokā.

Lasīt vairāk...

Foto: Brīvdabas muzejs dalās ar padomiem Jāņu ielīgošanai

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Jāņu ielīgošana ar Ilzes Briedes vadīto Jāņu siera siešanas meistardarbnīcu, folkloristes un  pirtnieces Ineses Krūmiņas pieredzes stāstu par Zāļu dienas pirti, ar vainagu pīšanas darbnīcu un Siguldas folkloras kopas “Senleja” un etnoprieka grupas “Ogas” piedalīšanos ir notikusi, bet dalāmies vēl ar dažiem padomiem un ieteikumiem Jāņu svinēšanai.

Lasīt vairāk...

2.-3.VII Latvijas futbola virslīgas un otrās līgas spēles Salaspilī, Ķekavā un Piņķos

  • Publicēts Sports

2.jūlijā plkst.18.00 Salaspils stadionā Latvijas futbola virslīgas 20.kārtas spēlē sporta kluba “Super Nova”/Salaspils komanda tiksies ar Ķekavas futbola klubu “Auda”. 3.jūlijā plkst.15.00 FK “Ķekava/Auda” futbolisti Latvijas otrās līgas čempionāta spēlē savās mājās uzņems futbola klubu “Kalupe”, bet plkst.17.00 Piņķos Babītes sporta kluba futbolisti sacentīsies ar futbola klubu “Beitar”.

Lasīt vairāk...

2.VII Eksotisko deju festivāls "Olaines ritmi" Olainē

2.jūlijā plkst.18.00 Olaines Mežaparka estrādē gaidāms 5.eksotisko deju festivāls "Olaines ritmi", kurā piedalīsies deju kolektīvi no dažādām Latvijas pilsētām. Tradicionāli pēc koncerta visi aicināti uz festivāla kopīgo deju. Sliktu laikapstākļu gadījumā festivāls notiks Olaines Kultūras namā.

Lasīt vairāk...

2.VII Pasākums "Garšu cīņas" Ķekavā

2.jūlijā no plkst.18.00 līdz 22.00 Ķekavas Ābeļdārzā notiks pasākums “Garšu cīņas”, kurā viesosies Latvijā mīlēti un starptautiski atzīti pavāri no labākajiem restorāniem. Programmā: garākās sviestmaizes pilsētā gatavošana, ēdienu gatavošanas šovs, pavāru stand-up un citas aktivitātes.

Lasīt vairāk...

2.VII Andžeja Grauda bungu skolas Ādažu filiāles atklāšana

2.jūlijā plkst.13.00 Gaujas ielā 25b, Ādažos, jaudīgi tiks atklāta ilgi lolotā un būvētā Andžeja Grauda bungu skolas Ādažu filiāle. Atklāšanā piedalīsies bungu skolas audzēkņi, kas kopkoncertā izpildīs dažādas zināmas dziesmas, neiztikt bez maršējošajiem bundziniekiem "Drumline Latvia". Projekta mērķis bija izveidot Andžeja Grauda bungu skolas filiāli Ādažos, kas kļūtu par jauno bundzinieku otrām mājām, iedvesmojot bērnus un jauniešus jēgpilni pavadīt brīvo laiku un piepildīt savus sapņus.
Lasīt vairāk...

2.VII Mālpils zemeņu svētki

2.jūlijā no plkst. 12.00 jau otro gadu tiks svinēti Mālpils zemeņu svētki, kuru laikā norisināsies zemeņu degustācijas, plašs amatnieku un mājražotāju tirgus, Mālpils pagasta uzņēmēju aktivitātes, dažādas radošās darbnīcas, ekskursijas uz zemeņu laukiem un koncerti visas dienas garumā. Mālpils zemeņu svētki ir kļuvuši par Mālpils pagasta neatņemamu sastāvdaļu, kurā cildina un lepojas ar Mālpils pagasta lielākajiem zemeņu audzētājiem, kā arī tiek nogaršotas dažādu šķirņu zemenes, kas pasniegtas dažādos veidos.

Lasīt vairāk...

2.VII Siguldas pusmaratons

  • Publicēts Sports

2.jūlijā plkst.10.00 pie Siguldas Sporta centra startēs Siguldas pusmaratons. Dalībnieki var izvēlēties vienu no trīs distancēm – pusmaratona 21 kilometra distanci, 10 kilometru distanci vai Tautas 5 kilometru distanci. Papildus šīm distancēm plkst. 12.30 notiks arī bērnu skrējiens, atbilstoši vecumam mērojot 500, 600 un 700 metru distanci. Šogad, tāpat kā iepriekšējo reizi, skrējiena maršruts tiek plānots šādā maršrutā: Ata Kronvalda iela–Parka iela–Ausekļa iela–Raiņa iela–Pils iela–Cēsu iela–Baznīcas iela–Siguldas Jaunās pils teritorija–Pils iela–Līvkalna iela–Skolas iela–Krišjāņa Barona iela (turp un atpakaļ)–Ata Kronvalda iela, ar finišu Siguldas Sporta centrā.

Lasīt vairāk...

2.VII Siguldas pagasta Apkaimes svētki

2.jūlijā no plkst.10.00 Siguldas pagasta Kultūras nama apkārtnē norisināsies jau otrie Apkaimes svētki, kas aicina vietējos iedzīvotājus un kopienu satikties kopīgos svētkos un baudīt koncertus, meistarklases, sportiskas aktivitātes, dejas zaļumballē un citas svētku norises.

Lasīt vairāk...

Krimuldas tradicionālā jostiņsegu aušana pieteikta kultūras mantojumam

Ir noslēgusies pieteikumu pieņemšana dažādu priekšmetu, instrumentu, zināšanu, amatu un paražu iekļaušanai Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Siguldas novada Kultūras centrs tam ir pieteicis novadam raksturīgu vērtību – jostiņsegu aušanu Krimuldai raksturīgajā rakstainā audu ripsa tehnikā. Pieteikuma iniciatore ir Krimuldas tautas lietišķās mākslas studijas “Krimulda” vadītāja Laila Šteinberga, kura pārvalda šo īpašo aušanas tehniku, liecina informācioja Siguldas novada pašvaldības vietnē.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.