Menu
 

Pirmdiena, 15 Augusts 2022

Mārupes domei jāiesniedz ekspertīzes slēdziens, apstiprinot "Skultes lidmašīnas" unikalitāti Eiropas kontekstā

Kultūras ministrija (KM) aicina Mārupes novada domes pārstāvjus iesniegt ekspertīzes slēdzienu, vēlams, iesaistot šajā jomā kompetentus ārvalstu ekspertus, kas pamatotu un apstiprinātu Mārupes novada domes pārstāvju teikto, ka lidmašīna ir Eiropas kontekstā unikāls eksemplārs, aģentūrai LETA norādīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Lasīt vairāk...

Piedāvā noteikt individualizētu atbalstu izglītojamajiem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā

Vispārējās izglītības likumā plānots veikt precizējumus, lai izglītojamajiem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā valoda, nodrošinātu individualizēta atbalsta pasākumu pieejamību. Šo regulējumu plānots precizēt attiecībā gan uz izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, gan uz izglītības iestādēm, kuras īsteno pamatizglītības programmas.

Lasīt vairāk...

Kauguru svētkos uzstāsies Intars Busulis, Laima Vaikule, "Musiqq" un Ozols

Vasaras nogalē, 27.augustā, Jūrmalā notiks tradicionālie Kauguru svētki. Tallinas ielā jau no plkst.13.00 norisināsies visdažādākās aktivitātes, būs atvērts amatnieku tirdziņš, gaidāms gaisa akrobātu šovs, bundzinieku parāde, deju priekšnesumi un kopīga sadziedāšanās. Vakarā no plkst.19.00 uz lielās svētku skatuves muzikālā programma dažādām gaumēm un vecumiem: Intars Busulis un Abonementa orķestris kopā ar Laimu Vaikuli, grupa “Musiqq” un reperis Ozols. Svētku noslēgumā – iespaidīgs lāzeru šovs, informē Jūrmalas valstspilsētas administrācijā.

Lasīt vairāk...

Ko vajadzētu un ko nevajadzētu darīt atbildīgam darba devējam, sastopoties ar krīzi. Ekspertes viedoklis

Šogad inflācija ir pārspējusi visus rekordus, un gaidāmās apkures sezonas priekšvakarā kļūst skaidrs, ka ar līdzšinējām Latvijas iedzīvotāju algām vairs nepietiek, lai saglabātu iepriekšējo dzīves līmeni. Šajā situācijā atbildīgam darba devējam nevajadzētu sēdēt rokas klēpī salikušam: jārīkojas jau tagad – pretējā gadījumā uzņēmumi riskē bankrotēt, bet darbinieki – palikt bez darba, kas krīzi tikai saasinās. Valsts sektorā situācija kļūst pavisam saspringta: jūlijā, vasaras brīvdienu periodā, novērojām skolotāju pieteikumu lavīnu jauna darba meklējumos. Visā savas profesionālās darbības laikā neesmu redzējusi tik daudz skolotāju pieteikumu ar vēlmi mainīt darbu. Bet par visu – pēc kārtas.  

Lasīt vairāk...

Foto: Sveic skaistāko Jūrmalas īpašumu saimniekus

Augusta sākumā Jūrmalā tika sveikti konkursa “Jūrmalas valstspilsētas skaistākais īpašums 2022” dalībnieki, izsakot pateicību skaistāko dārzu un pagalmu kopējiem. Visaugstāk novērtētajiem īpašumiem pasniegtas goda plāksnes, kas turpmāk rotās īpašumus, visiem konkursa dalībniekiem piešķirts Pateicības raksts par ieguldījumu kopējās pilsētvides veidošanā.

Lasīt vairāk...

Septembra sākumā brīvdabas muzejā gaidāms Mūsdienu amatniecības tirgus

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4.septembrī no plkst.9.00 līdz 17.00 norisināsies "Mūsdienu amatniecības tirgus 2022". Arī šogad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties skaistus, noderīgus no dabīgiem materiāliem veidotus sadzīves priekšmetus, rotas un apģērbu, kā arī mājražotāju pārtikas produktus. Būs arī īpašas radošās darbnīcas bērniem.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.