Menu
 

Televizors sabojā vakaru Apriņķis.lv

  • Autors:  "Rīgas Apriņķa Avīze"
Ilustrācija - Vilnis Bulavs Ilustrācija - Vilnis Bulavs

Televīzija zaudē skatītājus! Par to liecinot gan pamatīgi pētījumi, gan subjektīvi vērojumi. Ļaudis pārejot uz dažādu mazo ierīču – mobilo telefonu, planšetdatoru un kā nu tos visus sauc – vērošanu. Neskatoties uz konkurenci, televizora vērotāju aizvien ir gana daudz, jo īpaši vidējā un vecākajā paaudzē.

Tā kā informācijas apjoms pieaug un paši TV cilvēki cenšas atlikušos skatītājus noturēt, tad bieži pirmajā vietā tiek liktas dažādas sensacionālas ziņas, noziegumi, netīras naudas lietas, aizturēšanas, plikumi, asinis un tā tālāk. Vecākas paaudzes cilvēki kaut kā pieraduši, ka viss ekrānā rādītais ir patiesi nozīmīgs un svarīgs, kaut arī paši to ietekmēt nespēj nekādi un bieži aizmirst vēl svarīgāku lietu – kritiski un mierīgi vērtēt redzēto, lai arī cik tas kādreiz liktos tracinošs un nepieņemams.

Protama lieta, ka, kritiski vērtējot, jāspēj atsijāt tos patiesības graudus, kas tomēr pa brīdim gadās arī starp visām rādītajām pasaules sēnalām. Citādi var gadīties kā mūsu Čiekurciema paziņām tepat no Pierīgas – kaimiņi atnāca ciemos pie Bundžu Jāņa un draudzenes Nellijas, neizslēdza televizoru... un viss vakars sabojāts! Pat citādi nosvērtais un daudz zinošais saimnieks nespēja noturēt emociju izvirdumu, ko tad vēl no citiem prasīt.

Vismaz viens secinājums no vakarēšanas tika izdarīts – vērtēt televīzijā redzēto kritiski un neuzņemt to tik dziļi personīgi. Tādēļ tika nolemts nākamo satikšanos rīkot pirtī, kur televizora neesot. Redzēs, kā ies.

Savukārt aizvadītās ballītes notikumus varam aplūkot Viļņa Bulava zīmējumos. Starp citu, Vilnis godīgi atzinās, ka tādu Grētu Tūnbergu pirms tam nemaz neesot zinājis, kur nu vēl par viņu uztraucies. Visu cieņu!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.