Menu
 

Čiekurciema patiesības. Komisku zīmējumu seriāls vienkāršiem ļaudīm Apriņķis.lv

  • Autors:  "Rīgas Apriņķa Avīze"
Karikatūra – Vilnis Bulavs Karikatūra – Vilnis Bulavs

Šodien pirmo reizi iepazīstinām jūs ar tepat Pierīgā esošā Čiekurciema ļaudīm, kuri arī aktīvi interesējas par procesiem gan valstī, gan tepat – mūsu novados. Dažreiz jaunumu pasniegšanas veids televīzijā, internetā un citur ir tik sarežģīts, turklāt, kā mēs zinām – ne visam vajag ticēt. Tādēļ kaimiņi palaikam dodas ciemos pie Bundžu Jāņa, lai kopīgiem spēkiem noskaidrotu, kurai ziņai var ticēt, kur jāuzmanās un ko nepavisam nevajag ņemt galvā.

Jau pavisam drīz publicēsim pirmos novadnieku dialogus. Sarunas zīmējumos atainos mākslinieks Vilnis Bulavs, bet redakcija palīdzēs novadniekiem veidot dialogus.

Sakarā ar seriāla “Čiekurciema patiesības” sākumu, aicinājām darbojošās personas uz smalku kopbildi, ko ir iespējams redzēt šeit. Daži krēsli ir tukši, kas nozīmē, ka plānotie kaimiņi tai brīdī atradās vai nu Saeimā, vai Rīgas domē, vai īslaicīgās aizturēšanas izolatorā... bet gan jau iepazīsimies klātienē.

Pirmajā rindā (no kreisās):

Bundžu Jānis – neatkarīgs konsultants. Ieguvis divas augstākās izglītības, bet pārmērīga baudvielu lietošana nav ļāvusi veidot spožu karjeru. Maizi pelna ar konsultācijām un uzsverot, ka par rezultātu atbild pasūtītājs. Kaimiņiem un draugiem labprāt palīdz neapjukt mūsdienu mediju karuselī.

Pauguru Jūle – Bundžas kaimiņiene un Pauguru Pekša laulātā. Kupla auguma sieva. Stingri konservatīvos ieskatos, ja neskaita pārliecību, ka ģimenē lēmumi jāpieņem sievai. Gandrīz vienmēr tas izdodas, izņemot strīdus par ziņu avotos lasīto un dzirdēto. Tad abi ar Peksi dodas pie Bundžu Jāņa.

Pauguru Peksis – Bundžas kaimiņš. Labs metinātājs un citu amatu meistars. Ar prieku dzertu katru dienu, bet bargās dzīvesbiedres Jūles stingrā roka pieļauj tikai droši kontrolētus izņēmumus. Īstenībā Peksis par to Jūlei ir pateicīgs, tādēļ vienmēr visur piekrīt, izņemot politiku.

Otrajā rindā (no kreisās):

Jocīgā Nellija – šķelmīga atraitne. Palīdz Bundžu Jānim saimniecībā, piešuj pogas un seko, lai neaizaug puķu dobe. Nekautras mēles melš vēl šo to, bet – faktus! Dodiet faktus! Nellija dažkārt aumež sakarīgi spēj konsultanta smalkos tekstus iztulkot vienkāršā valodā.

Veronika Mauntin – Jūles un Pekša meita. Dzīvo un strādā Briselē. Stingri liberālos ieskatos, ja neskaita pārliecību par savu vienīgo taisnību. Mainījusi uzvārdu no necilā Paugura uz starptautiski saprotamo Mauntin (angl. kalns). Uz Čiekurciemu parasti brauc kopā ar vienmēr klusējošo draudzeni Wow.

Wow – līdz šim nav izdevies noskaidrot Veronikas ciešās draudzenes vārdu. Katrā ziņā viņa ieradusies no Briseles, bet no kurienes ieradusies Briselē, – avoti klusē. Neskatoties uz mazrunību, gan jau “Čiekurciema patiesībās” arī viņai būs nozīmīga loma.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.