Menu
 

Objekti filtrēti pēc datums: Ceturtdiena, 10 Septembris 2020

Foto: Dubultos atklāta Aspazijas skulptūra

Jūrmalā, Dubultos, kāpās iepretī Aspazijas ieliņai, atklāts vides objekts “Aspazija kāpās”, kas veltīts izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai. Skulptūra atrodas vietā ar skatu uz jūru un arī uz Aspazijas māju, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Kā atzīmē pilsētas pašvaldībā, skulptūra kāpās ir saskatāma arī no Aspazijas mājas verandas loga.

Lasīt vairāk...

22.IX Skriešanas un nūjošanas seriāls "No kāpām līdz jūrai" Saulkrastos

  • Publicēts Sports

22.septembrī plkst. 16.30 – 19.00 Saulkrastos norisināsies skriešanas un nūjošanas seriāla "No kāpām līdz jūrai" trešais posms (sacensības ar brīvo startu; starta un finiša zona – Saules laukumā).  Visi dalībnieki startē vienā distancē aptuveni 500 metru aplī pa meža takām, ceļiem, koku sakņu atklājumiem vai dabīgiem šķēršļiem. Jaunākajās grupās kontrollaiks ir līdz 30 minūtēm, vecākajās – līdz 60 minūtēm. Tiek fiksēti pilnie noskrietie apļi dalībnieku grupas noteiktajā laika limitā.

Lasīt vairāk...

22.IX Projekta Tūrisms kopā" noslēguma konference Ķekavā

22.septembrī plkst. 10.00  Doles Tautas namā Ķekavā, notiks “LEADER” sadarbības projekta “Tūrisms kopā” noslēguma konference. Tās dienas kārtībā būs gan atskaite par īstenotajām aktivitātēm un sasniegtajiem mērķiem, gan pētījums par Zemgales un Pierīgas sadarbības potenciālu un šo projektu, kā veiksmīgu atbalsta instrumentu sadarbībai. Interesantas tēmas tiks iztirzātas paneļdiskusijās – gan par to, kur informāciju meklē mūsdienu ceļotājs, gan par akreditētu gidu nozīmi veiksmīga tūrisma galamērķa prezentēšanā, gan par praksi jaunu tūristu piesaistes vietu veidošanā.

Lasīt vairāk...

21.IX Krosa skriešanas sacensību "Baložu bizons" desmitais posms

  • Publicēts Sports

21.septembrī plkst. 18.00 Baložu mežā startēs krosa skriešanas sacensību "Baložu bizons" pēdējais desmitais posms. Rezultātus vērtēs 23 vecuma grupās distancēs no 0,2 līdz 10 kilometriem. Katrs dalībnieks var izvēlēties vienu sev piemērotāko starta laiku – 18.00, 18.15, 18.30, 18.45 vai 19.00. Starts 10 km distancē plkst. 18.00. Kopumā seriāla sacensības notiks 10 posmos, bet kopvērtējumu individuāli aprēķinās pēc septiņu labāko posmu punktu summas.

Lasīt vairāk...

20.IX Animācijas filma "Sarkanās kurpītes un septiņi rūķīši" Ķekavā

  • Publicēts Kino

20.septembrī plkst. 11.00 Doles Tautas namā Ķekavā būs iespēja noskatīties animācijas filmu "Sarkanās kurpītes un septiņi rūķīši". Filma ir jautra versija par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem, kurā ne viss ir tā, kā no malas izskatās. Pasaku salā septiņi prinči kā parasti bez pārlieku lielām grūtībām izglābj no pūķa ķetnām skaisto princesi. Taču princese it nemaz nav tāda, kādu prinči to iedomājušies. Par ķircināšanu un apsmiešanu prinči izpelnās feju princeses lāstu un tiek pārvērsti par septiņiem rūķīšiem...

Lasīt vairāk...

19.IX Deju koncerts, gaismas instalācijas un pasākums "Leģendu sargi" Spuņciemā

19.septembrī plkst.17.00 Babītes novada pašvaldības KIC filiālē “Vietvalži” Spuņciemā notiks deju koncerts un pasākums “Leģendu sargi”. Koncertā Salas pagasta leģendas ne tikai izstāstīs Babītes novada amatierteātris “Kalambūrs”, bet arī izdejos Carnikavas un Olaines deju kolektīvi Jāņa Precinieka vadībā. Pasākumā ar gaismas instalācijām tiks atdzīvinātas mākslas projekta “Leģendu sargi” skulptūras. Skulptūrās atainoti ne tikai nostāsti par Salas pagastu, bet arī leģendas par tautā mīlēto aktieri Eduardu Pāvulu. Skulptūru autore ir Sabīne Upeniece-Pika, leģendu materiālus apkopoja Dace Ulpe.

Lasīt vairāk...

19.IX Koncerts "Četras sievietes dabas" Siguldā

19.septembrī plkst. 17.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs koncerts “Četras sievietes dabas”, kurā uzstāsies četras Latvijā labi zināmas un iemīļotas mūziķes – soprāni Jolanta Strikaite-Lapiņa un Nora Kalniņa, kā arī čelliste Māra Botmane un ērģelniece Ilze Reine. Viendaļīgajā, stundu garajā koncerta programmā tiks apspēlētas četras sievietes dabas, kas pārņem viena otru plūstoši, atspoguļojot sievietes virzību cauri četrām dzīves sfērām.

Lasīt vairāk...

19.-20.IX Latvijas futbola čempionāta spēles Ķekavā, Olainē un Upesciemā

  • Publicēts Sports

19.septembrī plkst. 15.00 Ķekavā Latvijas futbola pirmās līgas spēli pret līderiem Daugavpils “FC Lokomotiv” aizvadīs vietējais futbola klubs “Auda”, bet plkst. 18.00 otrās līgas spēlē AFA “Olaine” futbolisti savās mājās uzņems Mārupes sporta centra komandu. 20.septembrī plkst. 14.00 Upesciema stadionā trešās līgas Vidzemes reģiona grupas mačs FK “Alberts” – FK “Pļaviņas”, bet plkst. 18.00 Sieviešu līgas spēlē FK “Olaine” futbolistes sacentīsies ar “Riga United Ladies” vienību.

Lasīt vairāk...

Atklāj bezatbildīgi izmestu izsmēķu ietekmi uz vidi

  • Publicēts Vide

Pavēstot plašākai sabiedrībai projekta “Kas pazūd no acīm, dabā nepazūd” rezultātus izsmēķu ietekmes uz vidi mazināšanai, “Zaļā josta” pulcēja ekspertus, prezentējot pētījumus par izsmēķu sastāvu, ietekmi uz vidi, kā arī sabiedrības patieso rīcību ar izsmēķiem un reālo situāciju dabā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.