Menu
 

Otrdiena, 28 Septembris 2021

"Conexus" bažījas par Inčukalna dabasgāzes krātuves iztukšošanu jau janvārī (papildināta)

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") pārstāvjus dara bažīgus dabasgāzes tirgotāju rīcība, izņemot gāzi no Inčukalna pazemes krātuves, jo pastāv iespēja, ka tā tiks iztukšota jau līdz nākamā gada janvārim. To otrdien Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijā atzina "Conexus" Korporatīvās stratēģijas daļas vadītājs Jānis Eisaks.

Lasīt vairāk...

Šonedēļ norisināsies Rīgas pašvaldības organizētā Eiropas lielo metropoļu tīkla rudens konference

No 30.septembra līdz 1.oktobrim norisināsies Eiropas lielo metropoļu tīkla (METREX) rudens konference, ko šogad uzticēts organizēt Rīgas pašvaldībai. Pasākuma vadmotīvs un tēma ir “Virzība uz telpisko stratēģiju īstenošanu patstāvīgi mainīgajos metropoles areālos” (“Towards implementing spatial strategies in continuoiusly changing metropolitan areas”), informē Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Cilvēkresursu un komunikācijas nodaļā.

Lasīt vairāk...

Kinoteātros sāks izrādīt daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene"

Jau šonedēļ, 1.oktobrī, Latvijas kinoteātros nonāks vēsturiskā daudzsēriju filma "Emīlija. Latvijas preses karaliene", kas stāsta par starpkaru Latvijas preses karalieni, "Jaunāko Ziņu" un "Atpūtas" izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu, informē filmas veidotāji.

Lasīt vairāk...

Dziedātāja Ineta Rudzīte laiž klajā albumu ar komponista Gunāra Freidenfelda dziesmām

Par godu komponista Gunāra Freidenfelda 80 gadu jubilejai, kas tiek atzīmēta 29.septembrī, dziedātāja Ineta Rudzīte laiž klajā albumu “Atmiņas vai kas tu esi, mīlestība?”, kura dziesmu mūzikas autors ir jubilārs. Albumā iekļautas 14 dziesmas, no kurām jau trīs singli nokļuvuši pie klausītājiem agrāk. 2022.gada pavasarī paredzēti arī koncerti Latvijas reģionos, lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar mākslinieku veikumu, informē I.Rudzīte.

Lasīt vairāk...

Pozitīvas emocijas ģimenē - bērnu nākotnes panākumu atslēga

Dažkārt šķiet, ka pozitīvas emocijas rodas pašas, negaidot, nezināmā brīdī. Tā gluži nav. Gūt pozitīvas emocijas un priecāties ir jāmācās. Turklāt īpaši nozīmīgi ir iemācīt priecāties mūsu bērniem, tādējādi ne vien pasargājot viņus no kaitīgiem ieradumiem nākotnē, bet arī sniedzot savu artavu jaunās paaudzes nākotnes panākumos privātajā un profesionālajā dzīvē. Arī aizvadītā pusotra gada globālo notikumu fons neveicina ne dabīgu pozitīvu emociju atmosfēru, ne daudzkrāsainu atpūtas pasākumu piedāvājumu. Esot proaktīviem, varam parūpēties gan par mūsu pašu un ģimenes locekļu psihoemocionālo labsajūtu, gan ieguldīt stabilus pamatus mūsu bērnu personību turpmākajai izaugsmei.

Lasīt vairāk...

Aptauja: Iedzīvotāju vērtējumā šogad Latvijā zaļākās ir skaistumkopšanas, pārtikas un dzērienu nozares

Kā liecina "Zaļāko zīmolu topa" aptaujas rezultāti, Latvijas iedzīvotāju vērtējumā šogad zaļākās ir skaistumkopšanas, pārtikas un dzērienu nozares, tādējādi no TOP 3 izslēdzot tādas nozares kā telekomunikācija un mazumtirdzniecība. Izmaiņas vērojamas arī zaļāko individuālo Latvijas zīmolu topā, kur līdzās pagājušā gada līderiem AS "Latvijas Valsts meži" un AS "Madara Cosmetics" kā trešais zaļākais uzņēmums šogad ierindojas SIA "Venden". Zaļāko zīmolu tops tiek veidots jau sesto gadu, un tā pamatā ir sabiedrības priekšstati par minēto zīmolu "zaļumu" jeb draudzīgumu videi.

Lasīt vairāk...

FM: Latvijai turpmākajos gados būtiski palielināsies pieejamais ārvalstu finanšu atbalsta apjoms

Līdz ar papildu Eiropas Savienības (ES) finansējuma piesaisti Covid-19 negatīvās ietekmes mazināšanai Latvijai turpmākajos gados būtiski palielināsies pieejamais ārvalstu finanšu atbalsta apjoms, teikts Finanšu ministrijas sagatavotajā ES fondu pusgada informatīvajā ziņojumā, ko otrdien uzklausīja valdība. To veidos vēl īstenojamās ES fondu investīcijas 2014.-2020.gadam, kā arī jaunā ES fondu 2021.-2027.gada plānošanas perioda, REACT-EU un Atveseļošanas fonda finansējums jeb kopumā 8,484 miljardi eiro.

Lasīt vairāk...

Depresijas cena – dzīvība. Kāpēc esam gatavi tik dārgi maksāt?

Pašnāvību rādītāji Latvijā vienmēr ir bijuši augsti. Kaut arī gadu gaitā to skaits pakāpeniski samazinās, pasaules mērogā mēs joprojām atrodamies neglaimojošā topa augšgalā: starp Eiropas Savienības valstīm jau gadiem stabili turamies trešajā ceturtajā vietā. Taču tā ir statistika. Reāli tas nozīmē ap 300 zaudētu dzīvību katru gadu un vēl daudz vairāk salauztu dzīvju tuviniekiem. Apmēram 80% no šiem gadījumiem ir saistīti ar depresiju. Izglābt kaut vai vienu cilvēku no šiem 300 būtu milzīga vērtība. Ja psihiatriem ir visas iespējas to izdarīt, kāpēc mūsu redzeslokā cilvēki ar depresiju bieži nemaz nenonāk vai nonāk novēloti? Šoreiz slīcēju glābšana nav tikai pašu slīcēju rokās.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.