Menu
 

Ceturtdiena, 14 Aprīlis 2022

Garkalnes pagastā izvedīs lielgabarīta atkritumus

  • Publicēts Vide

PSIA “Garkalnes Komunālserviss” laikā no 19. aprīļa līdz 23. aprīlim organizē Lielabarīta atkritumu pieņemšanas mazo pavasara talku, nodrošinot Garkalnes pagasta iedzīvotājiem, kam ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, bez maksas atvest un nodot:

- automašīnu riepas bez diskiem (tikai 4 gab. no vienas mājsaimniecības);
- nolietotu santehniku – vanna, pods, krāns utt.;
- mēbeles (nestiklotas, izjauktas) – gulta, galds, krēsls, skapis, matracis utt.;
- visa veida sadzīves tehniku – ledusskapis, veļas mašīna, gāzes plīts, televizors un datortehnika utt.;
- dažādus metāla izstrādājumus – stieples, žogus, caurules, loksnes utt.;
- logu stiklu (atsevišķi no rāmjiem).

Ropažu novada pašvaldīiba norāda, ka netiks pieņemts šīferis, bīstamie atkritumi (t.sk. akumulatori u.c.), būvgruži (t.sk. krāsu kannas un zāģmateriāli, dēļi, bruģis, jumta seguma loksnes utt.) un automašīnu detaļas (bamperi, sēdekļi, apšuvums, u.c.), kā arī iepakojums ar ķīmijas un ķimikāliju paliekām, jo ar to nodarboties drīkst tikai īpaši sertificēti uzņēmumi.

Atkritumi tiks pieņemti Vidzemes šoseja 1D, Garkalnē tikai ar iepriekšējiem pieteikumiem, zvanot uz 26616679 vai  67998645, vai arī sūtot pieteikumus elektroniski uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai sms veidā uz 26616679. Atkritumi tiks pieņemti tikai ar pieteikumiem noteiktā darba laikā: darba dienās no 9.00 līdz 16.00 un sestdienā no 11.00 līdz 16.00.

Pieteikumā ir obligāti jānorāda klienta nr., adrese, kontakttālrunis un lielgabarīta lietu uzskaitījums. Lai izvairītos no cilvēku drūzmēšanās, PSIA “Garkalnes Komunālserviss” lūdz pieteikumā norādīt ierašanās dienu un aptuveno laiku. Klients saņems apstiprinājumu, kas būs jāuzrāda atvedot atkritumus.

Apjoms ir ierobežots – no vienas mājsaimniecības var atvest līdz 4m3 nevajadzīgo lielgabarīta mantu.

Ja lieka ir kļuvusi kāda manta, kas ir labā stāvoklī (īpaši mantas bērniem, piemēram, ratiņi, velosipēdi vai rotaļlietas u.c.) vai strādājoša elektronika, kas kādam var noderēt, lūdzam apsvērt iespēju to piedāvāt Sociālajam dienestam, zvanot pa tālruni 67800931, vai nogādāt kādā no Garkalnes pagasta dienas centriem (Garkalnē – 67898141, Upesciemā – 67186630). Tās kādam var ļoti noderēt, norāda pašvaldībā.

Lasīt vairāk...

Andris Šics uzsāks darbu Starptautiskajā Kamaiņu sporta federācijā kā mākslīgās ledus trases tehniskais direktors

  • Publicēts Sports

Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL) ceturtdien paziņoja, ka Andris Šics 2022./2023.gada kamaniņu sporta sezonā strādās par FIL mākslīgās ledus trases tehnisko direktoru (Technical Director Artificial Track). Šo personāla lēmumu pieņēma FIL prezidijs kopā ar tehnoloģiju viceprezidentu starptautiska konkursa rezultātā.

Lasīt vairāk...

Aprīļa beigās Mārupē norisināsies Zaļais festivāls

  • Publicēts Vide

Lai aktualizētu dabai draudzīgas vides jautājumus, Mārupes novadā 29.un 30.aprīlī rīkos Zaļo festivālu. Divu dienu garumā kopā ar atbilstošo  jomu speciālistiem plānots diskutēt par atjaunojamiem energoresursiem,  atkritumu šķirošanu, “zero waste” principiem un kompostēšanu. Kā informēja pašvaldībā, pasākuma laikā Dreimaņu ielā 12, Mārupē, plānots atklāt jauno būvi – jauniešu centru “Hēlijs”, kas turpmāk būs ne vien vieta, kur tikties un darboties jauniešiem, bet arī vieta, kas popularizēs zaļo domāšanu.

Lasīt vairāk...

Februārī pieaudzis ārvalstu viesu skaits Latvijas tūristu mītnēs

2022.gada februārī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 88,3 tūkstoši ārvalstu un vietējo viesu, kas ir divas reizes vairāk nekā 2021. gada februārī, bet par 43,4 % mazāk nekā 2020. gada februārī pirms pandēmijas sākuma, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 163,3 tūkstošus nakšu, kas ir par 91,1 % vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada februāri.

Lasīt vairāk...

Pētījums: Nekustamā īpašuma cenu kāpumu prognozē divas trešdaļas iedzīvotāju

“SEB Mājokļu cenu indikatora” vērtība – starpība starp mājokļu cenu kāpuma un cenu krituma prognozētāju skaitu – šā gada pavasarī salīdzinājumā ar 2021. gada rudeni nedaudz pieaugusi un veido 57 punktus. Tas liecina, ka iedzīvotāju noskaņojums martā bija vēl pozitīvāks nekā pērn septembrī par spīti arējiem faktoriem un iespējamo stagnāciju dažos nekustamā īpašuma tirgus segmentos.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.