Menu
 

Svētdiena, 30 Oktobris 2022

Kampaņas "Atvērtība ir vērtība" mentoringa dienās izveido tiltu starp darba devējiem un cilvēkiem ar invaliditāti

Šķirot makulatūru, papildināt preces veikala plauktā, drukāt cenu zīmes – šos un daudzus citus darbus cilvēki ar invaliditāti varēja izzināt divās Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) rīkotajās mentoringa dienās, kad durvis vēra dažādu nozaru uzņēmumi, stāstot par savu ikdienu, darbiem un nodarbinātības iespējām.

Lasīt vairāk...

Vecās zivju fabrikas stāsti

Šopavasar, martā, Saulkrastu Kultūras centra durvis vēra kāds arhitekts, lai uzzinātu kaut ko vairāk par kādas jau dažus gadu desmitus pamestas ēkas vēsturi tepat Zvejniekciemā, Ainažu ielā 113. Iespējams, ne viens vien garām gājējs vai braucējs ir ievērojis iespaidīgo ēku Saulkrastu–Zvejniekciema šosejas malā, kurai piegulošais zemesgabals sniedzas līdz pat liedagam.

Lasīt vairāk...

Helovīns: vai šie svētki ir tik nekaitīgi kā izskatās?

Katru gadu 31.oktobrī miljoniem cilvēku atzīmē Helovīnu, pārģērbjoties par raganām, velniem un dēmoniem. Šajā dienā bērni dodas no mājas uz māju, saģērbušies kostīmos un izsaucoties: “Triks vai kārums!” Un tomēr vai šie svētki ir tik nekaitīgi kā izskatās?  Kā šie svētki ir radušies un veidojušies? Un kāda ir šo svētku būtība?

Lasīt vairāk...

Viedais mājas apgaismojums, kas ietaupa naudu un vairo sirdsmieru

Pēdējos gados viedās mājas tehnoloģijas strauji attīstās, tostarp plaši pieejami arī dažādi inovatīvi mājas apgaismojuma risinājumi. Viedais apgaismojums patērē mazāk enerģijas, tāpēc ir draudzīgāks videi un palīdz ietaupīt, vairo sirdsmieru, jo attālinātā vadība ļauj to izslēgt arī pašiem aizmāršīgākajiem un palīdz radīt mājoklī 21. gadsimtam raksturīgu vidi.

Lasīt vairāk...

Vai tava auto lukturi ir gatavi ziemai? Noderīgi padomi

Dienām kļūstot īsākām, ceļa braucamā daļa ir arvien grūtāk pārredzama. It sevišķi ceļa posmos, kur nav uzstādīts pietiekams apgaismojums. Šādās vietās vienīgais glābiņš ir pašu automašīnas apgaismojums, kam ziemas sezonā jābūt labā darba kārtībā, lai laikus pamanītu šķērsli vai citus ceļu satiksmes dalībniekus. Tāpēc “Gjensidige Latvija” ir apkopojusi padomus, kas palīdzēs pārliecināties, ka jūsu automašīnas apgaismojums ir gatavs gada tumšākajam laikam.

Lasīt vairāk...

Četri risinājumi ķirbja "otrajai dzīvei" pēc Halovīndienas svinībām

Ne vienam vien iedzīvotājam gada rudenīgākais mēnesis, oktobris, mēdz asociēties ar lielu, oranžu ogu – ķirbi. Un ne velti! Ķirbis ir viens no vissenākajiem kultūraugiem, kā arī mūsdienās tas ir Halovīndienas simbols, kas, izgrebts un ar tajā ievietotu svecīti, 31.oktobrī rotā virkni mājvietu. Jāatzīst gan, ka ķirbim kā svētku dekoram mūžs ir īss un jau pavisam drīz nākas apsvērt iespējas, kur to likt.

Lasīt vairāk...

Optometriste: Neatbilstošu briļļu lietošana var radīt redzes pasliktināšanos

Pēdējo gadu laikā sabiedrība kļūst ar vien izglītotāka par redzes veselības jautājumiem un briļļu iegādes un lietošanas paradumiem. Tomēr, kā liecina “OC Vision” veiktais pētījums, vairāk nekā 10% optisko briļļu lietotāju tās iegādājas nevis optikas veikalos, bet gan internetveikalā, tirgū, aptiekā un pat pārtikas veikalos. Tāpēc jāatzīmē, ka neatbilstošu briļļu lietošana var radīt redzes diskomfortu, acu saspringumu un pat galvassāpes, kā arī redzes pasliktināšanos. Plašāk par to, kāpēc nedrīkst iegādāties brilles bez atbilstošas receptes.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.