Menu
 

Objekti filtrēti pēc datums: Trešdiena, 11 Septembris 2019

Valdība izsludina ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā (papildināta)

Neskatoties uz Konkurences padomes vadītājas Skaidrītes Ābramas pausto un Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) izteikto pārliecību, ka valdībai nav jāiesaistās Rīgas atkritumu apsaimniekošanas problēmu risināšanā, jo tas ir Rīgas domes kompetencē, ministri tomēr lēma atbalstīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojuma projektu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.

Lasīt vairāk...

Ņujorkā piemin 2001.gada teroraktu upurus

Ņujorkā trešdien notika piemiņas ceremonija, godinot teju 3000 cilvēku, kas tika nogalināti 2001.gada 11.septembra teroraktos, kad "Al Qaeda" teroristu nolaupītās pasažieru lidmašīnas ietriecās Ņujorkā Pasaules tirdzniecības centra debesskrāpjos.

Lasīt vairāk...

21.IX Koncerts "Alfrēdam Kalniņam 140" Siguldā

21.septembrī plkst. 19.00 ar jubilejas koncertu “Alfrēdam Kalniņam 140” koncertzāle “Baltais flīģelis” uzsāks 19. rudens–ziemas koncertsezonu, kurā klausītājiem un skatītājiem tiks piedāvāta daudzveidīga pasākumu programma. Jubilejas koncertā, piedaloties Latvijas Nacionālās operas solistiem, Festivāla orķestrim un korim Jāņa Baltiņa vadībā, skanēs izcilā latviešu komponista, ērģelnieka, latviešu nacionālās operas pamatlicēja Alfrēda Kalniņa kantāte “Jūra” un slavenākās solodziesmas.

Lasīt vairāk...

21.IX Latvijas "Optibet" hokeja līgas spēle Piņķos

  • Publicēts Sports

21.septembrī plkst. 17.30 “inbox” ledus hallē Piņķos paredzēta Latvijas "Optibet" hokeja līgas spēle, kurā laukuma saimnieki un līgas jaunpienācēji HK “Olimp” hokejisti uzņems Daugavpils klubu “Dinaburga”. Šajā sezonā par OHL kausu spēkosies astoņas komandas: "Mogo", "Kurbads", "Zemgale"/LLU, "Prizma"/IHS, "Liepāja", Hokeja skola "Rīga", "Olimp" un "Dinaburga".

Lasīt vairāk...

21.IX Dārza svētki un Baltu vienības diena Saulkrastos

21.septembrī pie kultūras nama “Zvejniekciems” svinēs dārza svētkus. No plkst. 17.00 pie kultūras nama notiks rudens velšu apmaiņa. Ja Tavā dārzā ir pārāk daudz ābolu, kabači un ķirbji saauguši tik brangi, ka nāksies tos ēst vēl 3 gadus, nāc un apmaini tos pret ievārījuma burciņu, kas kādam citam aizķērusies pagrabā. Cepsim desas, rušināsim pelnos kartupeļus, iesim rotaļās un radoši darbosimies ar sezonas dārzeņiem.

Lasīt vairāk...

21.IX Izstādes "Komponists Alfrēds Kalniņš" atklāšana Siguldā

21.septembrī plkst. 17.00 kultūras centrā “Siguldas devons”, godinot latviešu izcilo komponistu, ērģelnieku, pirmās latviešu nacionālās operas “Baņuta” autoru Alfrēdu Kalniņu, kuram šogad aprit 140 gadi, tiks atklāta izstāde “Komponists Alfrēds Kalniņš”. Izstādi sagatavojis Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Izstāde tiks eksponēta kultūras līdz 19. oktobrim.

Lasīt vairāk...

21.IX Saulkrastu rogainings

  • Publicēts Sports

21.septembrī plkst. 12.00 Saulkrastu sporta centrā sāksies sacensības 2 un 4 stundu rogainingā ar kājām, bet pusstundu vēlāk – 2 stundu rogainingā ar velosipēdu. Rogainings ir orientēšanās sporta komandu (2-5 dalībnieki) sacensības, kurās komandas pārvietojas apvidū un noteiktā laika periodā, brīvi izvēlētā secībā, apmeklē apvidū izvietotus kontrolpunktus, kuriem piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktajā laikā.

Lasīt vairāk...

21.-22.IX Andra Eglīša kausa izcīņa basketbolā Ķekavā

  • Publicēts Sports

21.un 22.septembrī, Ķekavas sporta klubā, norisināsies tradicionālais basketbola turnīrs – Andra Eglīša kausa izcīņa, kurā piedalīsies sieviešu un vīriešu komandas. Sacensības norisinās divās grupās: sievietes (nedrīkst spēlēt LSBL vai līdzvērtīgu ārvalstu turnīru spēlētājas, kuras ir izgājušas laukumā vismaz vienā spēlē 2018/2019 gada sezonā), vīrieši (nedrīkst spēlēt LBL1 vai līdzvērtīgu ārvalstu turnīru spēlētāji un drīkst spēlēt 3 LBL2 spēlētāji, kuri ir izgājuši laukumā vismaz vienā spēlē 2018/2019 gada sezonā).

Lasīt vairāk...

VUGD un NMPD: dūmu detektora esamība mājokļos novērstu daudzas nelaimes

Ik gadu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) dodas uz apmēram 9000 ugunsgrēku dzēšanu, kurus lielākoties izraisīja tieši neuzmanīga rīcība ar uguni – neuzmanīga smēķēšana telpās vai ēdiena gatavošana, kā arī citu ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni. Šogad ugunsgrēkos zaudētas jau 54 cilvēku dzīvības – daļu no šīm traģēdijām varēja novērst, ja vien mājokļos būtu uzstādīti dūmu detektori.

Lasīt vairāk...

21.IX Pārgājiens "Pa senajām Baldones kūrorta takām, un ne tikai…"

21.septembrī plkst. 10.00 Ceriņu parkā Baldonē sāksies pārgājiens “Pa senajām Baldones kūrorta takām, un ne tikai…”, ko vadīs Baldones vēstures eksperte Zane Ulmane no Baldones tūrisma attīstības biedrības. Ap 14 km garais maršruts sastāvēs no divām daļām, katra apmēram 6-7 km gara (parks, sanatorijas tiltiņš, Dūņu purvs, Jēzīšu kalns, Mercendarbes muiža, Riekstukalns, Baltā pils u.c.). Kopējais ekskursijas laiks ir apmēram sešas stundas, to var iet arī pa daļām.

Lasīt vairāk...

"Pasažieru vilciens" un "Škoda" vienojušies par atsevišķu elektrovilcienu ražošanas etapu saskaņošanas kārtību

AS "Pasažieru vilciens" un Čehijas uzņēmuma "Škoda Vagonka" ("Škoda") pārstāvji, šodien tiekoties, vienojušies par atsevišķu elektrovilcienu ražošanas etapu saskaņošanas un informācijas apmaiņas kārtību, kā arī definēja projekta darba grupas sastāvu, informēja "Pasažieru vilciena" pārstāve Agnese Līcīte.

Lasīt vairāk...

21.IX Velo foto orientēšanās seriāls "Apceļo kaimiņus" un rudens ražas gadatirgus Mārupē

21.septembrī plkst. 10.00 Mārupes novadā notiks velo foto orientēšanās seriāla "Apceļo kaimiņus" pēdējais astotais posms. Pasākumā piedalās komandas 2-5 cilvēku sastāvā bez vecuma ierobežojumiem, kontrollaika beigas plkst. 15.00. Dodies piedzīvojumā un iepazīsti novadu krāšņākos skatus, apmeklē aktīvās atpūtas vietas un kultūrvēsturiskos objektus, un vienkārši pavadi laiku brīnišķīgā kompānijā!

Lasīt vairāk...

21.IX Zīriņu velokross Salaspilī

  • Publicēts Sports

21.septembrī plkst. 10.00 Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī norisināsies Zīriņu velokross, uz kuru īpaši tiek gaidīti jaunie riteņbraucēji. Pašiem mazākajiem paredzēta 100 metru skrejriteņu distance, 3-7 gadus vecie bērniem – 120-870 metru individuālā distance, bet 9-13 gadus vecie bērni sacentīsies grupas braucienā 1,7-5 km distancēs. Jauniešiem un pieaugušajiem plkst. 11.30 paredzēts 6,6 km grupas brauciens.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.