Menu
 

Otrdiena, 23 Augusts 2022

Levits Krimas platformas samitā: Ir jāpalielina starptautiskais spiediens uz Krieviju

23.augustā Valsts prezidents Egils Levits kopā ar citiem pasaules valstu un valdību vadītājiem, starptautisko organizāciju pārstāvjiem piedalījās Starptautiskās Krimas platformas otrajā samitā, kuru virtuāli rīkoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, informē Valsts prezidenta kancelejā. “Mēs šajā cīņā esam kopā ar Ukrainu. Latvija sniedz visu iespējamo atbalstu. Bet mums visiem ir jādara vēl vairāk. Militārais, finansiālais un humānais atbalsts ir būtisks. Taču mums ir arī jāpalielina starptautiskais spiediens uz Krieviju,” norādīja E.Levits.

Lasīt vairāk...

Valdība atceļ obligāto prasību studentiem un veselības aprūpes darbiniekiem būt vakcinētiem pret Covid-19

Valdība otrdien atcēla obligāto prasību studentiem un veselības aprūpes darbiniekiem būt vakcinētiem pret Covid-19. Noteikumu grozījumi nosaka, ka turpmāk koledžās un augstskolās studējošajiem ir nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts tikai, lai piedalītos studiju programmas praksē vai praktiskās daļas apguvē tematiskajā jomā "Veselības aprūpe", ja attiecīgā izglītības iestāde ir pieņēmusi lēmumu par sertifikāta nepieciešamību. Kā ziņots, darba devējiem tiek saglabātas tiesības prasīt, lai darbavietās, kur ir augsts Covid-19 izplatības risks, darbinieks būtu veicis vakcināciju.

Lasīt vairāk...

Nacionālā bibliotēka 103.dzimšanas dienā piedāvās plašu notikumu programmu

Atzīmējot 103.dzimšanas dienu, 27.augustā no plkst.11.00 līdz 17.00 Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina uz svētku svinībām, kuru laikā piedāvās plašu notikumu programmu. Būs iespēja gan apmeklēt izstādes un radošās darbnīcas, spēlēt spēles un piedalīties viktorīnās, gan klausīties koncertus un skatīties kino, gan piedalīties skeitborda sacensībās, vērot sportistu paraugdemonstrējumus un, protams, baudīt Rīgas panorāmas skatu no LNB kores 11.stāvā. Par gardām maltītēm gādās kafejnīca "Borščs pie ukrainietēm", informē LNB pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Nepieciešamību darbiniekiem būt vakcinētam pret Covid-19 arī turpmāk varēs noteikt darba devējs

Mainoties pieejai vakcinācijai pret Covid-19 un vienkāršojot balstvakcinācijas shēmu, nepieciešamību darbiniekiem būt vakcinētiem pret Covid-19 turpmāk, līdzīgi kā līdz šim izglītības un sociālajā jomā, arī veselības nozarē strādājošajiem varēs noteikt darba devējs, paredz otrdien valdībā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, informē Veselības ministrijā (VM).

Lasīt vairāk...

Atklāta Daugavas muzeja veidotā brīvdabas izstāde "Bioloģijas zinātne – izaugusi Salaspilī"

Daugavas muzejs piedāvā brīvdabas izstādi “Bioloģijas zinātne – izaugusi Salaspilī”, lai atskatītos uz Bioloģijas institūta 50 darbības gadiem, ļaujot katram mazliet ieskatīties laboratorijās, sarežģītajās pētniecības tēmās un zinātnieku paveiktajā. Īpaša vērtība ir izstādē apskatāmais stikla laboratorijas skapis ar priekšmetiem no Bioloģijas institūta telpām.

Lasīt vairāk...

Apskats: Par 8,1% sarucis nodarbināto skaits Latvijā reģistrētajos Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumos

Latvijā šobrīd reģistrēti 3319 uzņēmumi, kuru akcionāri ir Krievijas pilsoņi vai uzņēmumi, un 577 uzņēmumi, kuru akcionāri ir Baltkrievijas pilsoņi vai uzņēmumi. Lai gan aktīvo Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumu skaits, salīdzinot ar situāciju šī gada sākumā, nav būtiski mainījies, par vidēji 8,1% sarucis Krievijas un Baltkrievijas kapitāla uzņēmumos strādājošo skaits, liecina atvērto datu platformas “Okredo” augustā veiktais Krievijas kapitālsabiedrību apskats.

Lasīt vairāk...

Baltijas valstu prezidenti piedalīsies Baltijas valstu un Islandes diplomātisko attiecību atjaunošanas trīsdesmitgades pasākumos

Pēc Islandes prezidenta Gudni Johannessona ielūguma 25.-26.augustā Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levite dosies darba vizītē uz Islandi, kur kopā ar Lietuvas un Igaunijas prezidentiem piedalīsies Baltijas valstu un Islandes diplomātisko attiecību atjaunošanas trīsdesmitgadei veltītajos pasākumos, informē Valsts prezidenta kancelejā. Islande bija pirmā valsts, kas 1991.gadā atzina Latvijas un pārējo Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.