Menu
 

Objekti filtrēti pēc datums: Ceturtdiena, 07 Marts 2019

Konkursā "Latvijas būvniecības Gada balva 2018" atzinību izpelnās vairāki Pierīgas objekti

Ceturtdien ar svinīgu ceremoniju kultūras pilī “Ziemeļblāzma” noslēdzies konkurss “Latvijas būvniecības Gada balva 2018”, kuram bija iesniegti 143 pieteikumi 10 nominācijās. Pirmās vietas jaunieceltajām un rekonstruētajām būvēm Pierīgas novados gan neizdevās iegūt, taču vairākas izpelnījās žūrijas atzinību un godalgotas vietas.

Lasīt vairāk...

"Arco Real Estate": Darījumu skaits ar zemi privātai apbūvei pērn Rīgā un Pierīgā saruka par 11%

Darījumu skaits ar zemesgabaliem privātai apbūvei pagājušajā gadā Rīgā un tās apkārtnē samazinājās par 11%, bet privātās apbūves zemesgabalu cena saruka par 3%, ceturtdien Latvijas nekustamo īpašumu tirgus pārskata prezentācijā sacīja nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" valdes loceklis Māris Laukalējs. Viņš informēja, ka pagājušajā gadā Rīgā un tās apkārtnē notika 1618 darījumi ar privātās apbūves zemesgabaliem, kamēr 2017. gadā notika 1820 šādu darījumu.

Lasīt vairāk...

"Knauf" Sauriešos – vieta, kur ģipšakmens iegūst jaunu veidolu

Kad pirms pusotra gada kopā ar Janīnas Kursītes vadīto ceļinieku grupu devos ceļojumā pa Stopiņu novadu, līdz Sauriešiem mēs netikām, taču viss notiek tad, kad tam jānotiek, – “Knauf” ražotnē, kas Sauriešos darbojas jau 25 gadus un kur tiek ražots gan ģipškartons, gan sausie ģipša maisījumi, gan daudz citu celtniecībai nepieciešamu materiālu, paviesojos pirms dažām nedēļām, turklāt daudzus no šeit notiekošajiem procesiem redzēju arī interesantā un visnotaļ izsmeļošā ekskursijā.

Lasīt vairāk...

Prokuratūra Lembergam lūdz piemērot astoņu gadu ieslodzījumu un 64 500 eiro naudas sodu (papildināta)

Prokuratūra šodien tiesas debatēs lūdza tiesu smagos noziegumos apsūdzētajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam ("Latvijai un Ventspilij") piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā, aģentūrai LETA pastāstīja lietas prokurors Juris Juriss.

Lasīt vairāk...

Ikšķilē būvēs jaunu skeitparku

Tā kā Ikšķiles skeitparks Lupīnu ielā pa šiem gadiem ir nolietojies, novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu to nojaukt. Tā vietā paredzēts uzcelt jaunu skeitparku, lai ekstrēmo sporta veidu piekritēji nepaliktu bez atbilstošas infrastruktūras. Skeitparks Lupīnu ielas stadionā darbojās kopš 2013.gada.

Lasīt vairāk...

2018. gadā mājokļa izdevumi Latvijā vidēji bijuši 150 eiro mēnesī, Pierīgā – 186 eiro mēnesī

2018.gadā mājokļa uzturēšanas izdevumi Latvijā bija vidēji  150 eiro mēnesī uz vienu mājsaimniecību. Gada laikā mājokļa izdevumi pieauga par 8,8 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Mājsaimniecības mājokļa uzturēšanai pērn vidēji tērēja 13,4 % no ienākumiem. Pierīgā mājsaimniecības par mājokli vidēji maksāja 186 eiro mēnesī, bet Rīgā – 173 eiro.

Lasīt vairāk...

Latvijā apzinātas 30 nacionālas nozīmes plūdu riska teritorijas, arī Mazās Juglas upes paliene

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) apstiprinājusi Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Iekšzemes ūdeņu speciālistu izstrādāto nacionāla mēroga pētījumu par plūdu riska novērtējumu 2019.-2024. gadam. Novērtējumā identificētas teritorijas, kurās plūdu risks novērtēts kā būtisks, ņemot vērā iepriekš notikušus plūdus, kam bijusi būtiska nelabvēlīga ietekme uz cilvēku veselību, vidi, kultūras mantojumu un saimniecisko darbību, un kas nākotnē varētu atkārtoties līdzīgā vai lielākā apmērā, skaidro ministrijā.

Lasīt vairāk...

Aktrise un dziedātāja Zane Dombrovska katru rītu sev spogulī pasmaida

Aktrise, dziedātāja un producente Zane Dombrovska jau gadu ir Latvijas Nacionālā teātra ārštata aktrise, taču saikni ar teātri viņa nav pazaudējusi. Pirms dažām nedēļām Zane kopā ar režisoru Elmāru Seņkovu strādāja pie Nacionālā teātra 100. jubilejas koncerta, tāpat viņa savai kolēģei un draudzenei Ditai Lūriņai palīdzēja veidot jubilejas izrādi “Tango bez asinīm”, kas izpelnījusies lielu skatītāju interesi.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.